Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rangers údajně chtějí Tomáše Kaberleho

15 2008
New York - Hokejový obránce Tomáš Kaberle z Toronta je podle deníku New York Post na seznamu možných posil New Yorku Rangers před koncem přestupního termínu, který se v zámořské NHL uzavře v úterý 26. února. Není však prý zatím žádný náznak, že by vedení kanadského klubu chtělo devětadvacetiletého produktivního zadáka uvolnit.

Podle deníku je ale Kaberle v případě trejdu do Rangers ochoten zrušit klauzuli ve smlouvě, že nemůže být z Toronta vyměněn.

S Maple Leafs má Kaberle platný kontrakt až do konce sezony 2010/11 s ročním příjmem 4,25 milionu dolarů.

Rangers údajně stáli také o zkušeného Roba Blakea, ale ten prý svou klauzuli o neprodejnosti do jiného klubu nezruší kvůli výměně do New Yorku nebo jiného klubu Východní konference.

Z potenciálních nechráněných volných hráčů, jimž končí po sezoně smlouvy, byl v hledáčku Jezdců také Dan Boyle, ale ten by měl podepsat nový dlouhodobý kontrakt s Tampou Bay.

Toronto se údajně chce zbavit beka Bryana McCabea, jenž má ještě na další tři roky kontrakt na 5,75 milionu dolarů a klauzuli, že nemůže být trejdován.

Maple Leafs se prý možná budou snažit vyměnit beka Pavla Kubinu, který má na další dvě sezony zaručený pětimilionový roční příjem. O tyto dva hráče se podle listu New York Post Rangers nezajímají.

V zámoří se objevují či dříve objevovala ve spekulacích o možných transakcích i další česká jména.

Například centr David Výborný z Columbusu by mohl odejít do Rangers, v hledáčku Detroitu měli být naopak kapitán Rangers Jaromír Jágr, Václav Prospal z Tampy Bay či obránce Jaroslav Modrý z Los Angeles. New Jersey údajně stojí o Roberta Langa a Martina Havláta z Chicaga, Buffalo by zase podle některých zpráv mohlo vyměnit do jiného klubu útočníka Aleše Kotalíka.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze