Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Razingar: Škoda, že musím v Hradci končit

21 2003
Hradec Králové - V dresu hokejového Hradce Králové se objevil krátce poté, co se proslavil svým nádherným gólem v utkání Pardubic se Zlínem. Nádherné sólo z extraligového zápasu bylo tím nejlepším doporučením. Slovinský reprezentant Tomaž Razingar jezdí od té chvíle hrát za Hradec poměrně často.

Brzy však možnost jeho hostování v prvoligovém týmu skončí. Patnáctý odehraný zápas v extralize mu podle pravidel vystaví stop. Zatím jich má na svém kontě třináct.

"Je to škoda, protože se mi v Hradci líbí. Doufám, že se v Pardubicích prosadím stabilně do základní sestavy, pak budu spokojený," říká sympatický Slovinec, který se za několik týdnů stačil stát oblíbencem hradeckých fanoušků.

O angažmá v Pardubicích jste se ucházel již loni, ale vyšlo vám to až nyní. Co jste si pomyslel, když vás krátce po začátku extraligy poslali hrát také do Hradce?
Nic zvláštního. Počítal jsem s tím, protože mám něco podobného ve smlouvě. Každopádně je pro mě dobré hrát, navíc se tady dostanu často na led.

Jak se srovnáváte s rozdílností extraligy a první ligy?
Jsou samozřejmě odlišné, hlavně v rychlosti a celkově jde o trochu jiné styly.

V posledních týdnech nastupujete téměř pravidelně v Pardubicích i v Hradci. Není to příliš unavné?
Únavu trochu cítím, ale zase to není nic hrozného. I když jsem také v pěti dnech nastoupil ke čtyřem zápasům. Ale jsem rád, že můžu hrát a jsem platným hráčem pro mužstvo. Ať už v Hradci, nebo v Pardubicích.

Na svůj první gól za Hradec jste si musel počkat až do Berouna. Proč tak dlouho? Prostě jsem měl trochu střeleckou krizi. V šancích jsem byl, ale góly jsem nedával, neměl jsem v koncovce potřebné štěstí. Proto jsem rád, že se mi to v Berouně podařilo zlomit.

Váš první extraligový gól za Pardubice byl opravdu parádní a bude patřit k ozdobám soutěže. Už se vám někdy něco podobného podařilo?
Myslím si, že to byl můj nejhezčí gól, který jsem v kariéře zatím vstřelil.

Dva roky jste působil v zámoří, dokonce jste hrál na farmě St.Louis Blues Worcester Ice Cats, je možný váš návrat?
Vzpomínám na zámoří rád, protože jsme tam dokázali vyhrát místní soutěž, což řadím k mým největším hokejovým úspěchům. Otázka návratu je komplikovaná. Záleželo by na nabídce, ale v zásadě bych se už nechtěl vrátit na farmu.

Po loňském neúspěšném pokusu získat angažmá v Pardubicích jste se vydal do Ruska. Záhy jste však byl doma.  Proč?
Nelíbilo se mi tam, měl jsem navíc problémy s tamní mafií. Proto jsem se raději vrátil a sezonu jsem dohrál v Jesenici.

V Pardubicích máte smlouvu na tuto sezonu, co bude pak?
To se uvidí, Pardubice na mě mají opční právo ještě na další rok.

Zvykl jste si už v Čechách?
Líbí se mi tady. Jsem tady s přítelkyní, ale ta si mě v těchto dnech moc neužije. Hodně často hraju.Najdete na iDNES.czmobilní verze