Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řečtí hokejisté slaví vítězný comeback

Řecko - Bosna: závar před bosenskou brankou - Georgios Kalyvas (v bílém) před bosenskou brankou. | foto: iihf.com

16 2008
Sarajevo - Po devíti letech se na světová hokejová kolbiště vrátila reprezentace Řecka a byl to comeback velmi úspěšný. Tým, v jehož řadách je několik hráčů narozených v Čechách, ale hlavně na Moravě, vyhrál v Sarajevu suverénně kvalifikační turnaj o postup do III. divize světového šampionátu.

V olympijské hale Zetra nejprve deklasovali před více než třemi tisícovkami diváků domácí Bosnu a Hercegovinu 10:1 a poté si poradili i s Arménií 8:5 (zápas byl nakonec kontumován 5:0 pro Řecko, někteří Arméni přijeli s neplatnými pasy).

Bez ohledu na výsledek nedělního souboje Arménie s Bosnou (na ledě vyhráli Arméni 18:1, kontumačně prohráli 0:5) tak Řekové postoupili do  březnového klání divize III, tedy čtvrté výkonnostní skupiny světového šampionátu.

V lucemburském Kockelscheueru se na přelomu března a dubna postupně utkají s Jihoafrickou republikou, Mongolskem, KLDR, Tureckem a Lucemburskem.

Svěřenci trenéra  Panagiotise Efkarpidise, rodáka z Krnova,  v posledních letech několikrát zavítali na soustředění do  Pardubic či do Zlína, kde vstřebávali cenné zkušenosti. Hrát na světových šampionátech nemohli, protože  nesplňovali ani jednu z podmínek Mezinárodní hokejové federace (IIHF) - v Řecku chyběl byť jediný zimní  stadion a v zemi se nehrála pravidelná soutěž.

Ten sice chybí stále, ale IIHF přimhouřila oči a Řekům umožnila návrat. A byl to návrat vskutnu vydařený.

Řečtí hokejisté, rodáci z Čech a Moravy

Orestis Tilios - Frýdek-Místek
Yannis Ziakas - Ostrava
Igor Apostilidis - Brno
Dalibor Ploutsis - Zlín
Nikolaos Papadopoulos - Pardubice
Ioannis Giatagatzidis - Karviná
kouč Panagiotis Efkarpidis - Krnov

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze