Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ředitel hokejového Čechova byl potrestán za Čerepanovu smrt

Alexej Čerepanov (vpravo) při zápase ruské ligy. | foto: Profimedia.cz

22 2008
Ředitel ruského hokejového klubu Viťaz Čechov dostal od vedení Kontinentální ligy doživotní zákaz působení v soutěži. Vedení ligy potrestalo Michaila Děnisova za hrubé nedostatky v zajištění lékařské pomoci, které při vzájemném duelu vedly k úmrtí Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk.

KHL podobným způsobem postihla i ředitele čechovské haly Jurije Afoňkina. Pokud by svou funkci odmítl opustit, nesmí Viťaz hrát v aréně soutěžní zápasy. KHL totiž oficiálně Afoňkina z funkce odvolat nemůže, neboť hala není majetkem klubu.

Vedení soutěže zároveň rozhodlo, že na každém zápase musí být dva sanitní vozy s potřebným vybavením. Klubům také doporučilo, aby zajistily i přítomnost odborných lékařů.

KHL na svém posledním zasedání také udělila pokutu 300 000 rublů Nižněkamsku, neboť na zápase Neftěchimiku proti moskevskému Spartaku tři dny po tragédii v Čechově nebyla na stadionu sanitka.

Devatenáctiletý Čerepanov, velký talent ruského hokeje srovnávaný dokonce s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem, zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce v pondělí 13. října na ledě Čechova. Následné vyšetřování prokázalo, že spoluhráč české trojice v čele s Jaromírem Jágrem zemřel i proto, že na stadionu Čechova chybělo lékařské zabezpečení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze