Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reichel jednal s Torontem

9 1999
T o r o n t o - Přestože tým Toronto Maple Leafs ve svých třech úvodních zápasech letošního ročníku NHL neprohrál, hodlá posílit útočné řady. Novou akvizicí by se podle zámořského deníku Toronto Sun mohl stát český útočník Robert Reichel, olympijský vítěz z Nagana a mistr světa z Vídně, jenž s vedením klubu prostřednictvím svého agenta Paula Krause v těchto dnech jednal o podmínkách přestupu z Phoenixu.

"Ano, s vedením Toronta jsem o Reichelovi jednal," potvrdil deníku Kraus. "Nehodlám však o tom nyní mluvit, víc neřeknu," sdělil pouze. Celou situaci odmítl komentovat také Bill Watters, asistent prezidenta Toronta.

Podle zákulisních informací se však částka 3,5 miliónu dolarů ročně, kterou Reichel požaduje, vedení Toronta příčí, stejně jako generálnímu manažerovi Phoenixu Bobby Smithovi. "Zdá se mi, že se Smith rozhodl v letošní sezóně Roberta mučit. Hráč je takovému klubu k ničemu, takže se jen ohlížíme po nějakém novém angažmá. Smith však není přístupný žádnému jednání. Tak se generální manažer nechová," kritizoval Kraus.

Osmadvacetiletý litvínovský odchovanec odešel do NHL v roce 1990 po mistrovství světa ve Švýcarsku a necelých šest sezón oblékal dres celku Calgary Flames, který si ho vybral před deseti lety ve čtvrtém kole draftu. Poté působil v New Yorku Islanders, odkud ho letos 20. března vyměnili do Phoenixu. Vedení Coyotes však nehodlá přistoupit na Reichelovy požadavky a nechce jej ani vyměnit do jiného klubu.

"Podle mého názoru jen hráče straší a pokusí se s ním dohodnout později," domnívá se Kraus. Reichel tak nastoupil na několik zápasů v dresu Litvínova, ale v těchto dnech pouze trénuje, protože podle regulí NHL nemohou hráči čekající na smlouvu nastoupit po začátku sezóny v jiné soutěži.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze