Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reichel mluví o medaili, ne o titulu

24 2001
Praha - Kapitán hokejové reprezentace je připraven vést tým k úspěchu. Po nedělním zápase s Ruskem měl Robert Reichel na ruce bouli od obvazu. Ale věděl, že přes nedávné zranění tricepsu bude hrát na mistrovství světa. Zatím dvakrát odjížděl jako kapitán a dvakrát se vracel jako šampion. Měli jste dost času, abyste se před šampionátem dali dohromady jako tým? Máme tady dobrou partu, vycházíme spolu. Věřím, že tu nejsou hráči, kteří chtějí hrát na sebe. Nebylo to tak nikdy. Vždy se to stmelilo tak, že všichni odevzdali všechno pro tým. Jsou tu hráči, co zažili úspěchy. Určitě se dáme zase do kupy. Zase budeme chtít přivézt medaili. To je náš cíl.

Mluvíte o medaili, proč ne rovnou o titulu?
Neříkal jsem to ani minule, a vždycky jsme přivezli titul. Nechci nic takového říkat. Pro mě i pro mužstvo je úspěchem medaile a uděláme pro to maximum. Necháme se překvapit, jaká bude.

Nemyslíte, že tahle generace má právo mluvit o zlatu, aniž by to působilo velkohubě?
Na mistrovství světa se hodně mužstev bude chtít ukázat hlavně proti nám. Budou chtít překazit úspěchy, které jsme měli v poslední době.

Při víkendových zápasech z vás sálala energie, to vás mistrovství světa tak burcuje?
Při každém mistrovství je o co hrát. Pokaždé, když jsem tam odjížděl, chtěl jsem udělat medaili. S tím pojedu i do Německa. Pauza mi prospěla, dal jsem se dohromady. Tři týdny jsem nebyl na ledě. Dal jsem si menší dovolenou a je vidět, že mi to prospělo. Další věc je, že jsem v Německu hrál. Mám tam řadu přátel i nepřátel a chci, abychom jako mužstvo uspěli.

Máte německé předky a hraje tam váš bratr, ale jaké máte v Německu nepřátele?
To sám nevím. Hrál jsem za Frankfurt a lidé z jiných klubů mě třeba nebudou mít rádi a budou na mě pískat. Ale to je normální, určitě tam mám hodně přátel.

Jste si jistý, že vaše zraněná ruka vydrží?
Kdyby nevydržela, tak bych tam nejel. Dva zápasy o víkendu, to byla dost velká zátěž. Ruka to zvládla, a z toho důvodu jsem ochoten jet.

Cítíte ještě bolest?
V zápase jsem měl ruku dobře zatejpovanou a ještě jsem přes to dostal neoprenový povlak. Bolelo to hlavně únavou, kvůli tomu, že jsem měsíc nemohl sáhnout na činku.

Myslíte, že na vás soupeři vyrukují tak jako o víkendu Rusové, kteří byli hodně tvrdí a často provokovali?
Na mistrovství tohle rozhodčí budou pískat. Mužstva si toho tolik nedovolí. I Rusové budou hrát jinak.

S Rusy měl tým problémy s obranou, co s tím?
Je jenom dobře, že jsme ty dva zápasy odehráli. Před bránou byly závary a padaly z toho góly. V tom se musíme zlepšit. Musí to vyjít od všech, nejenom od obránců. Útočníci musí vědět, jakého hráče si vzít. Takové věci jako o víkendu se nám nesmějí stávat. Myslím, že to zvládneme. Jinak jsme proti Rusům hráli solidně.

Působí nějak na mužstvo boj o gólmanskou jedničku mezi Hniličkou a Salfickým?
Hráči to nevnímají, ti hrají jako mužstvo. To, co se děje, vzniklo z toho, že novináři nemají o čem psát. Tak mi to připadá. Kdo bude lepší, bude chytat. My máme dobré všechny tři brankáře. Ať bude chytat Salfický, Hnilička, nebo Hudáček, všichni budou mít podporu mužstva.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze