Reichel po sedmnácti zápasech skóroval

31 2004
Atlanta - Útočník Toronta Robert Reichel se po sedmnácti zápasech opět zapsal mezi střelce. V utkání proti Atlantě, které Maple Leafs vyhráli 4:1, otevíral skóre ve 24.minutě. Jeho spoluhráč Karel Pilař si poprvé v kariéře připsal dva body v jednom utkání, když asistoval u dvou branek. Na posledním gólu se podílel i Tomáš Kaberle.

Reichelovo čekání zkomplikovalo ještě zranění ramene, které utrpěl na konci prosince a které ho stálo dalších třináct zápasů.

Naposledy se olympijský vítěz z Nagana trefil 22. listopadu v utkání proti Vancouveru. Od té doby uplynulo tedy dohromady 30 utkání.

Ve 24. minutě s Reichel najel do útočného pásma, naznačil kličku před obráncem Yannickem Tremblaym a ten klopýtl. Reichel ho obešel a překonal Byrona Dafoea nad levé rameno.

Ilja Kovalčuk ve 32. minutě předvedl podobný kousek, když zmátl Matta Stajana a posléze našel přihrávkou Marca Savarda, který vyrovnal, ale Pilař čtyři minuty nato připravil vítěznou branku pro Alexeje Ponikarovského.

V brance Maple Leafs dostal výjimečně příležitost druhý gólman Trevor Kidd, který zlikvidoval 25 střel. Efektní zákrok předvedl proti ráně Patrika Štefana. Český centr vypálil tvrdou ránu příklepem z levého křídla, kterou Kidd vyrazil před sebe a ze vzduchu jí vzápětí odpílil do rohu.

"Stalo se tam pár šílených věcí," řekl brankář po utkání.

Jednu asistenci zaznamenal obránce Tomáš Kaberle z Toronta, který se potřinácté v NHL střetl se svým bratrem Františkem. Reichel odehrál své 800. utkání v NHL.

Diváci bučeli na Kariyu a jásali po brance v prodloužení

Gólem a dvěma nahrávkami pomohl Václav Prospal k výhře Anaheimu 4:3 nad nejlepším týmem v NHL Coloradem. Vítěznou branku vsítil obránce Niklas Havelid v prodloužení v přesilové hře, když využil přihrávky Petra Sýkory. Ten si připsal asistenci i na Prospalův gól a byl podle reportéra deníku Los Angeles Times nejlepším hráčem Ducks na ledě.

Anaheim, jemuž ani vítězství nepomohlo odpoutat se od 13. příčky v Západní konferenci, prohrál s Avalanche ze čtyř zápasů v letošní sezoně jen jednou. Vyprodaný stadion Arrowhead Pond of Anaheim byl zvědavý hlavně na svého dlouholetého kapitána Paula Kariyu, který v létě přestoupil do týmu z Denveru, kde, jak doufá, získá letos Stanley Cup.

Kariya si připsal dvě asistence. Diváci na svou dříve milovanou hvězdu bučeli při každé příležitosti.

"Bučení jsem nevnímal," řekl Kariya. "Jakmile jednou zápas začne, soustředíte se na hru. Ale takovou reakci publika jsem čekal, je to součást hry."

Jednu asistenci na straně Avalanche, kteří prohráli poprvé po sedmi zápasech, si připsal Milan Hejduk.

Krátce

Třetí gól v posledních čtyřech zápasech zaznamenal Aleš Kotalík z Buffala. Kotalík pojistil vítězství 3:1 nad New York Rangers do prázdné branky. Sabres vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a stáhli náskok na osmé New York Islanders v tabulce Východní konference na pět bodů. U jediného gólu trápících se Rangers asistoval Bobby Holík. Jaromír Jágr se ve svém tisícím zápasem v NHL neprosadil.

Roman Turek nezabránil porážce 3:5 od Chicaga. V brance Calgary sice pochytal 29 střel, ale na zisk alespoň jednoho bodu to nestačilo. Vítězstvím hráči Blackhawks neodvrátili zápis nejtemnějším inkoustem do kroniky klubu. Na ledě soupeře vyhráli naposledy před devatenácti zápasy, čímž stanovili nový rekord a čtvrtý nejhorší výsledek v dějinách NHL.

Dallas se zvolna posouvá v tabulce směrem nahoru a další důležité dva body získal výhrou nad týmem, který vládne Pacifické divizi místo něj- San Jose Sharks. Stars zvítězili 3:1, když dokázali celých 60 minut držet nad zápasem kontrolu. V poměru střel jasně kralovali 36:15.

Na San José, kterým díky vedoucí pozici v Pacifické divizi patří třetí příčka v Západní konferenci celkově, ztrácí Dallas už jen čtyři body.

Výsledky:

New York Rangers - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 39. Purinton (Holík) - 13. Briere, 39. Drury, 60. Kotalík. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.200.

Atlanta - Toronto 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 32. Savard - 24. Reichel, 36. Ponikarovsky (Pilař), 39. Roberts (Pilař), 48. Stajan (T. Kaberle). Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.545.

Dallas - San Jose 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 38. Morrow, 58. Lehtinen, 60. Barnes - 28. Damphousse. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18.532.

Calgary - Chicago 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Branky: 7. a 32. Iginla, 17. Lydman - 1. Ruutu, 37. Calder, 45. Arnason, 46. Sullivan, 51. Bell. Střely na branku: 33:34. Roman Turek v brance Calgary odehrál celý zápas a chytil 29 střel. Diváci: 17.139.

Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 34. Prospal (Sýkora), 39. Rucchin (Prospal), 60. Fjodorov (Prospal), 64. Havelid (Sýkora) - 23. Forsberg (Hejduk), 41. Konowalchuk, 56. Sakic. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17.174.

Útočník Toronta Alexej Ponikarovský (v bílém) přeskakuje u hrazení gólmana Byrona Dafoa z Atlanty.

Obránce Tomáš Klouček z Atlanty (v modrém) zastavuje útočníka Toronta Matta Stajana.

Brankář Calgary Roman Turek (v červeném) se ohlíží, jak za jeho záda putuje kotouč z hole chicagského Tuoma Ruutua.