Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reichel už dře. Většinou sám

20 2004
Litvínov - Výlet na nedělní závod formule 1 v německém Hockenheimu má být jediným zásadním povyražením hokejisty Roberta Reichela do konce prázdnin. Letos musel jako většina reprezentantů začít dřív s tréninkem, neboť už na sklonku srpna začíná Světový pohár. „Hodně běhám a jezdím na kole,“ řekl. „Většinou sám, občas se třeba s Martinem Ručinským sejdeme v posilovně.“

Žádnou dovolenou s rodinou už neplánujete?
Jen se o víkendu pojedeme podívat do Hockenheimu na formuli 1.

Nechystáte se už na led?
Půjdu až prvního srpna v Mariánských Lázních.

Zatím se nepřipravujete s žádným týmem. Toronto vám neprodloužilo smlouvu, kde budete hrát v příští sezoně? Jednal jste s manažerem Macholdou u vás v Litvínově?
Rád bych nastoupil za Litvínov. S Macholdou jsem mluvil, ale řekl jsem mu, že pod ním hrát nebudu. O těch sporech už se psalo dost, ne? Je to pro mě v podstatě uzavřená kapitola.

Ve Spartě by vás rád viděl trenér Lener. Jak se rýsuje vaše angažmá v Praze?
Se Slávou si voláme. Sparta je pro mě asi nejvíc pravděpodobná varianta. Do ciziny bych nešel.

Vy a sparťan? Vždyť jste na ten klub byl vždycky nabroušený.
Kdokoliv hraje proti Spartě, nemá ji rád. Ale doba se změnila. Definitivně se nejspíš rozhodnu do Světového poháru.

JAK SE PŘIPRAVUJÍ DALŠÍ ČESKÉ HVĚZDY?

Jaromír Jágr
Čtrnáct dní strávil na Kypru. „Zdravotně je v pořádku. Chuť na Světový pohár má, často se o něm bavíme,“ řekl jeho osobní trenér Marian Jelínek.
Dnes dopoledne by se už měl prohánět po ledě s kladenským týmem. Po obědě cvičívá pod Jelínkovým dohledem. „Na bruslích je kvůli Světovému poháru o týden dřív než jindy,“ tvrdí Jelínek.

Patrik Eliáš
I při Euru v Portugalsku v hotelu posiloval a běhal na pásu. „Dře, jako by mu bylo osmnáct!“ diví se jeho manažer Martin Stloukal. „Pořídil si permanentku do fitness centra, hraje fotbal, občas zajde na golfové odpaliště. Příští týden nastoupí ve Znojmě na led.“

Martin Straka
Trýzní ho následky zranění, jichž v nedávné době utrpěl mnoho. Na soustředění Jágr Teamu v Prostějově netrénoval naplno. Pokračuje však v „suché“ přípravě, pro Světový pohár chce být fit. V pondělí se na plzeňském zimním stadionu postaví na brusle. Dohlíží na stavbu hotelu a vlastního domu.

Milan Hejduk
Pečuje o sedmiměsíční dvojčata, honí se s tenisovou raketou po kurtě.
„Koupili jsme v Ústí nad Labem v paneláku vedlejší byt, takže jsme rozšiřovali a stěhovali,“ říká. Udržuje si kondici, ale také rád lenoší: „Sezona je dlouhá a člověk by měl umět odpočívat.“
Za dva týdny se v Duhové aréně zapojí do přípravy pardubického mužstva.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze