Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reichel válí, chválí ho i novináři

4 2003
Toronto, Praha - Robert Reichel nemá v současnosti radost jen z hokejových pokroků svého pětiletého syna Kristiána. „Ale jo, docela mi to jde,“ říká dvaatřicetiletý útočník klubu Toronto Maple Leafs o vlastní hře v NHL. „Dostanu se na přesilovku a chodím na každé oslabení,“ dodává.

Po dlouhé době mluví o své roli v týmu opravdu spokojeně. Kouč Quinn českého centra konečně hojně využívá. Reichel prospívá na buly, sbírá body, bojuje.

Vůdce české reprezentace v jejím zlatém období velebí i novináři, kteří do něj dřív s oblibou tepali. List National Post udělil Reichlovi jako jedinému forvardovi Toronta za první čtvrtinu sezony nejlepší možnou známku „A“. Deník Globe and Mail ho vyhlásil za stejné období nejpříjemnějším překvapením na soupisce Maple Leafs.

„To není možné!“ žertuje Reichel, který si s novináři užil své.

V tisku se objevila nelítostná kritika i „přibarvené“ příběhy, podle nichž údajně prahl po útěku z Toronta. Taky proto si s nimi raději moc nepovídá.

„Ale pánové, ani já bych se s vámi nevybavoval, kdybyste se ke mně chovali jako k Robertovi,“ citoval reportér Toronto Star útočníka Darcyho Tuckera.

Reichla se opakovaně zastal i trenér Pat Quinn: „Je to inteligentní hráč. Líbil se mi od chvíle, kdy k nám přišel.“ Sám Reichel se chválou nedává unést. „Vždyť do konce základní části chybí skoro šedesát zápasů!“ říká. „Pak teprve začne play-off. A já chci vyhrát Stanley Cup.“ V Torontu zatím vyrůstá českému hokeji další talent, bruslí už od dvou let a jmenuje se Kristián Reichel.

„Pořád by chtěl střílet. Je to vcelku šikula, naučil se přešlapovat a už jezdí pozadu,“ tvrdí otec Robert, který na něj bedlivě dohlíží. Bere si ho na led dvakrát týdně. Před rozbruslením nebo ve volný den. Připravuje pro něj různá cvičení, která mu hned předvádí.

Na kluzišti v moderní torontské hale Air Canada Center se Reichlovi potkávají třeba s tátou a synem Mogilnými. Rovněž další spoluhráč Tom Fitzgerald sám „školí“ svého potomka.

„Napadlo mě, že kluka dám do jednoho zdejšího týmu,“ líčí Reichel senior. „Jenže byl jsem se podívat na trénink... Oni těm dětem jenom hodí puk a víc se o ně nestarají. To Kristiána víc naučím já...“

Českému útočníkovi Toronta Robertu Reichlovi (vlevo) nedovolil kolem mantinelu projít Kip Miller z Washingtonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze