Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentace? Nevěřil jsem, říká Vladislav Koutský

Sraz hokejové reprezentace - Třiatřicet dní před zahájením mistrovství světa v Lotyšsku odstartovala příprava české hokejové reprezentace. V Mladé Boleslavi vyjelo pod vedením trenéra Aloise Hadamczika (vlevo) a jeho dvou nových asistentů Josefa Palečka (vpravo) a Františka Musila (uprostřed) na led dvaadvacet hráčů. | foto: Radek PetrášekČTK

8 2008
Hradec Králové - Poslední zápas odchytal na konci února a v březnu si asi třikrát zatrénoval. Pak ale přišlo pro hokejového brankáře Vladislava Koutského překvapení. Přestože celou sezonu odchytal v prvoligovém Hradci Králové, dostal pozvánku na úvodní soustředění české reprezentace před blížícím se mistrovstvím světa.

V Havlíčkově Brodě s mužstvem trénoval a přestože si ani v jednom ze dvou přípravných zápasů s Běloruskem nezachytal, bral první kontakt se seniorskou reprezentací jako cennou zkušenost.

"Bylo to zase trochu něco jiného, poznal jsem trochu jiný trénink v příjemné atmosféře," uvedl třiadvacetiletý  gólman.

Závěr play-off jste kvůli nemoci neodchytal, byl jste celou sezonu "jenom" v prvoligovém týmu. To vás asi pozvánka na soustředění reprezentace musela hodně překvapit.
Tak to určitě a moc jsem tomu ani nevěřil. Dokonce jsem se málem vsadil, že to není pravda.

S kým?
Volal mi Jirka Cetkovský z Pardubic, který tam byl také. Říkal mi, že to je na teletextu. Bral jsem to jako vtip a řekl mu, ať si dělá blázny z někoho jiného. Chtěl se dokonce vsadit. Raději jsem to neudělal a šel jsem se podívat. Měl pravdu.

Na rozdíl třeba od něj a od dalších spoluhráčů jste však už několik týdnů měl po sezoně.
Je pravda, že jsem toho od února moc nenatrénoval. Nejdříve nemoc, která přišla v průběhu čtvrtfinále s Brnem, pak jsem si dal pauzu. V březnu se ozvaly Pardubice, tak jsem byl asi na třech tréninkách, ale pak zase několik dnů nic. Až v Havlíčkově Brodě. Ale nedělalo mi problém naskočit.

Jaký byl pocit jít poprvé do kabiny reprezentačního mužstva?
Určitě příjemný. Bylo pro mě výhodou, že jsem některé kluky znal z juniorské reprezentace, byli tam se mnou hráči z Pardubic. Úplně neznámé to tak pro mě nebylo.

Výběr, ve kterém jste byl, sehrál dvě přípravná utkání, vy jste se do branky nedostal. Jak moc mrzí, že jste si nepřipsal reprezentační start?
Určitě bych si rád zachytal, ale bylo jasné, že pro mě je to spíš možnost zatrénovat si s týmem. I proto Kopřiva odchytal oba zápasy, protože on bude asi ještě bojovat o případnou nominaci na mistrovství světa. Já si na reprezentační start docela rád počkám do chvíle, než si ho opravdu vybojuju.

Přesto bylo několik reprezentačních dnů asi zdařilou tečkou za celkem příjemnou sezonou.
Určitě. Škoda jen, že se nám nedařilo na začátku sezony. Tam jsme ztratili a i když jsme pak začali vyhrávat, už jsme Mladou Boleslav a Chomutov nemohli dohnat, protože vyhrávaly také. Možná vše trochu zkreslovalo i rozdělení na dvě skupiny, protože teď jsme byli třetí v té naší, ale kdyby byla jedna skupina, tak jsme byli také třetí.

Hradec jste absolvoval po roční přestávce, kterou jste strávil v Pardubicích. Co pro vás bylo lepší?
Extraliga je určitě fajn, ale potřebuju chytat. Proto jsem byl rád, že jsem mohl být v Hradci jedničkou, v Pardubicích jsem toho v předcházející sezoně moc neodchytal.

Kde budete v příští sezoně?
Ještě vůbec nevím. Jsem hráčem Pardubic, ale tam nás je gólmanů hodně. Uvidím, kam mě pošlou.

Víte už alespoň, kde začnete přípravu, která obvykle začíná na přelomu dubna a května?
Také ještě ne, bude se to řešit.

Existuje možnost, že byste chytal dál v Hradci?
Jsme s manažerem domluveni, že o tom budeme jednat. Když bude zájem, budu rád.Najdete na iDNES.czmobilní verze