Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentace ztrácí kredit, míní Augusta

20 2004
Praha - Bývalého trenéra hokejového národního týmu Josefa Augustu zaráží, jak snadné je dostat se do reprezentace. Třetí místo na Rosno Cupu je všeobecně přijímáno jako solidní výsledek, ale Augusta je zklamaný z toho, že se v době výluky NHL nevyužívá velkého hráčského potenciálu. "Dneska se to bere na lehkou váhu," zlobí se.

"Na to mužstvo, jaké se v Rusku představilo, se výsledek i hra dá přijmout. Od tolika nezkušených hráčů se zázraky očekávat nedaly, bylo to na hranici jeho možností.

Trenér Rulík si pochvaloval hru dopředu. Je pravda, že jsme ve dvou utkáních dali víc než tři góly, ale celkově bych to nepřeceňoval. S Finskem mužstvo ztratilo jasné vítězství, s Ruskem bylo neproduktivní.

Žádný hráč mě nepřesvědčil, snad jenom Tomáš Kaberle. Byla to dobrá jedenadvacítka posílená o čtyři lepší hokejisty. V obraně kromě Kaberleho ukázal kvalitu Hejda, ale to bylo všechno. A vepředu? Dravé mládí bez zkušeností. Šanci prosadit se mají Vlasák s Vašíčkem, jinak nikdo.

Jestli mě na turnaji něco zklamalo, byla to obrana. Od útočníků se toho moc čekat nedalo, ale defenzíva zklamala, protože v ní bylo víc zkušených hráčů.

Překvapuje mě postoj, jakým jsou turnaje Euro Hockey Tour brané. Když tady nejsou kluci z NHL, stěžujeme si. Teď je tady máme a nikdo z těch lepších nominovaný není. Nechtějí reprezentovat nebo o ně není zájem?

V žádných novinách nebo komentářích jsem se nesetkal s názorem, který by se nad tím pozastavil. V nominaci mi chyběli hráči jako Čajánek, Havlát, Eliáš nebo Balaštík. Finové i Rusové takové hráče v týmu měli, tak proč ne my?

Je pravda, že několik hráčů z nominace v NHL působí, ale to nic neznamená. Ještě toho mají hodně před sebou, než z nich budou špičkoví hokejisti. Reprezentovat by měli přece ti nejlepší."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze