Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentaci nikdy neodmítnu, slibuje Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec | foto: Reuters

9 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Doufám, že vám uděláme radost nějakou medailí nebo i zlatem," vzkázal hokejový útočník Tomáš Plekanec čtenářům iDNES.cz během on-line rozhovoru. A také slíbil, že pokud nebude zraněný, reprezentaci nikdy neodmítne.

Podle něj je letošní tým dobře složený a může se opřít o gólmana Hniličku. Proti názoru čtenáře, který výkonnost českého gólmana zpochybnil, se tvrdě ohradil.

"Jste úplně mimo, Milan je úplně v pohodě a myslím, že nám pomůže k úspěchu. A my musíme pomoct jemu," odpověděl ostře.

. ODPOVĚDI hokejového útočníka Tomáše Plekance ČTĚTE ZDE

Jinak byl ale usměvavý. Na domluvený sraz v lobby hotelu Hilton přišel včas. U stolečku začal trpělivě a ochotně odpovídat na otázky čtenářů iDNES.cz. Jen jednou ho vyrušil fanoušek, který si přišel pro podpis.

O tazatele se zajímal, když třeba četl otázku od čtenáře, který sleduje mistrovství světa z Iráku, nadiktoval do odpovědi: "Co děláte v Iráku? Dávejte na sebe pozor."

Prozradil, že na pokoji bydlí s Jaroslavem Hlinkou a že se v pondělí chystá se spoluhráči do starého Quebecu. Času není nazbyt.

Neohradil se ani proti otázce, jestli má přítelkyni. "Mám," odvětil stroze. Dalšímu komentáři se ale vyhnul.

Většina otázek se ale točila okolo mistrovství světa, ambicí stávajícího týmu. Čtenáře zajímaly i omluvenky, které každoročně doprovázejí nominaci na vrcholné akce. Sám ani neuvažuje o tom, že by národní tým odmítl. "To nebylo a nikdy nebude, pokud nebudu zraněný," řekl důrazně.

Na druhou stranu hráče, kteří národní tým odmítají, chápe. "Když někdo nechce reprezentovat, má k tomu asi své důvody. Ale celkově si myslím, že je potřeba chápat starší kluky, kteří toho mají hodně za sezonu v NHL a málo vidí rodinu."

A jak vidí ambice českého týmu? "Finále budeme doufám hrát my a pak už je to jedno. Určitě věřím, že na medaili máme. Na druhou stranu je celé MS o čtvrtfinále, takže jdeme zápas od zápasu."

Zároveň také uklidnil fanoušky, že český hokej nečeká žádná dramatická výměna generací. "Mladých kluků ve střední generaci, kteří nároďák můžou táhnout, je hodně," ubezpečil.

Tomáš Plekanec ochotně zodpověděl i dotazy týkající se sezony v Montrealu, kterou může směle označit za životní. "Těžko bych řekl, že udělám 70 bodů za sezonu, o tom by se mi nikdy nesnilo," přiznal.

Teď se v Quebecu se spoluhráči pokusí, aby podařená sezona získala na závěr medailový lesk.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze