Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Reprezentanti mají Prahu jako na dlani

15 2004
Praha - Kdekdo by nejspíš uvítal možnost strávit pár nocí v pětihvězdičkovém hotelu s bezvadným výhledem na Prahu. Pro hokejové profesionály však není taková nabídka nikterak uhrančivá. Především hráči z NHL stráví na cestách nejméně padesát nocí v sezoně a nepovažují to za povyražení.

Třeba Jaromír Jágr si po lednovém přestupu zWashingtonu nehledal v New Yorku dům a dva a půl měsíce přežíval v hotelu. Sotva přiletěl do vlasti na mistrovství světa, čeká ho zase cizí pokoj.

„Ale kvůli titulu z Prahy ty další tři týdny klidně snesu. Jsou i horší věci,“ řekl odhodlaně Jágr.

Od středy už s ostatními českými reprezentanty přespává ve vysoké prosklené budově Corinthia Towers, která se tyčí nad Nuselským mostem v Praze.

Tlusté koberce tlumí kroky, rozhovory s hosty v recepci se často vedou v cizích jazycích. Při turnaji tu budou sídlit i jiné týmy.

Pro českou výpravu jsou vyhrazeny exkluzivní prostory v patrech číslo 22 a 23. Noc v pokoji na těchto podlažích stojí osm tisíc korun.

Občas kluky schováme, říká trenér

   V jakýsi přepychový klášter se pro hokejové reprezentanty změní hotel Corinthia Towers v Praze. Každou noc musí spát na svém pokoji, partnerky nebo děti uvidí nanejvýš přes den.
    „Před každým zápasem budeme společně,“ stanovil řád kouč Slavomír Lener. „Ale jakmile se objeví pauza, necháme kluky, ať se projdou, popovídají si se známými. Nesmíme moc tlačit na pilu. Chápu, že hotelový pokoj je pro ně ubíjející.“
Při šampionátu ve vlasti bude o mužstvo ohromný zájem. Nemáte z toho obavy?
  Mám. Rodiče, kamarádi, novináři. Bude to docela kolotoč.
Jak tyhle vlivy chcete omezit, aby se hráči nerozptylovali?
  Připravíme společný program, občas je někam schováme.
Dva dny příštího týdne stráví hráči v hotelu Sen za Prahou. Ale jinak až do konce turnaje budou noc co noc spát v Corinthia Towers, že?
  Přesně tak.
Neexistují výjimky?
  Ne. I když je nehodláme izolovat, jako se to dělalo před třiceti lety. Musíme žít jako lidi.
Jak zprostředkujete kontakt hokejistů s jejich příbuznými? Pustíte je do hotelu?
  Určitě najdeme nějaké řešení. Vyskytnou se dny, kdy to vůbec nebude problém. Ale nejsme roboti, abychom teď přesně věděli, co budeme dělat 27. dubna dopoledne.


„Pod námi je Kanada, nad námi už jenom bazén, sauna a posilovna,“ řekl manažer týmu Zbyněk Kusý. Nezmínil se o squashovém kurtu a studiu krásy. Tenhle komfort mužstvo zřejmě nevyužije.

Hotel poskytne domácím hokejistům o trošku větší přepych než jejich soupeřům. Výsady zahrnují zvláštní jídelnu, kde se bude servírovat snídaně. A taky je tu připraveno pár počítačů s připojením na internet.

„Z jednoho apartmá si uděláme masérnu, jeden salonek se promění v zasedačku na porady,“ ukazuje Kusý. Televize už v rohu stojí, zbývá jen připojit video a na zeď pověsit tabuli.

Obrazovky mají hráči přirozeně i ve svých dvoulůžkových „rezidencích“. Mohou volit z 22 běžně dostupných programů a čtyř placených. Mnozí si k přijímači nainstalují zařízení na počítačové hry, jimiž si sportovci na podobných akcích obvykle krátí čas.

Pokud vyhlédnou z okna, rozprostře se před hokejisty Praha. Dole dopravní tepna zvaná magistrála, hluboko pod ní omšelé nuselské činžáky. Na obzoru vznešené Hradčany a Petřín.

O klid a bezpečí týmu se postará hotelová ochranka. Hned u východu z výtahu na „české“ podlaží je zvláštní recepce. „Nikdo nepovolaný se ke klukům nedostane,“ tvrdí manažer Kusý.

Se železnou pravidelností hráči při šampionátech lamentují na monotónní a málo chutné jídlo. „Máme od mezinárodní hokejové federace přesné instrukce ohledně nutričních hodnot,“ řekla Linda Nejezchlebová z oddělení Public Relations v Corinthia Towers. „Zástupci všech zúčastněných zemí naše jídlo ochutnali a nikdo si nestěžoval.“

Pro pohodlí českých hráčů udělá vedení mužstva skoro cokoliv. Manažer Kusý s nadsázkou tvrdí: „Když bude mít někdo chuť na palačinky od jednoho určitého kuchaře, tak to zařídíme.“

Výhled z hotelu Corinthia Towers, kde budou během MS bydlet hokejoví reprezentanti.

POHODLÍ. Hokejistům v luxusním hotelu nic nechybí.

POSILOVNA v luxusním hotelu nechybí.

BAZÉN. V poschodí nad svými pokoji mají hokejisté v hotelu Corinthia Towers bazén.

POKOJ. Hotel Corinthia Towers s výhledem na Prahu je od středy pražským domovem českých hokejistů na světovém šampionátu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze