Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Reprezentanti z NHL se sešli na Slavii

Jan Hlaváč při tréninku reprezentace - Útočník Jan Hlaváč z Caroliny při tréninku reprezentace
Snímek vám přináší Nokia 7650 | foto: Michael LangriDNES.cz

11 2003
Praha - Špaček, Vašíček, Výborný, Hlaváč a Kucharčík. Tato pětice hokejových reprezentantů se sešla v pátek odpoledne na stadionu v Edenu, aby zde pod vedením Vladimíra Růžičky absolvovala trénink. "Je nás málo. Co bychom dělali? Kluci se jenom sklouznou, dají si bago. Je to jenom proto, aby nebyli bez ledu," usmál se Růžička, který spolu se slávistickou brankářskou dvojkou Lukášem Hronkem naskočil na led jako první. Pětice borců, kteří se zabydleli v kabině pro hosty, se ve sávistických tréninkových dresech objevila na ledě o chvíli později. Nakonec dorazil i mladík Hudler.

Pětice borců, kteří se zabydleli v kabině pro hosty, se ve sávistických tréninkových dresech objevila na ledě o chvíli později. Jako poslední dorazil mladík Hudler, na ledě byl ale mezi prvními.

Rychle se převlékl i přesto, že jeho ruku stále "zdobí" sádra. Hudler trénoval jen s jednou rukavicí, v níž držel hokejku. I tak si ale poradil, hokejku si podepřel nohou a vysílal na Hronka "jedovky" jednoruč.

Po zlomenině prstu se rozehrává rovněž Jan Hlaváč. "Ještě to bolí a mám to trochu nateklé. Ale chtěl jsem zkusit, jak to půjde na ledě," říká útočník z Caroliny. Stejně jako všichni trénující vyfasoval s Davidem Výborným z Columbusu slávistický tréninkový dres. Výborný i Hlaváč spolu přitom v extralize hrávali za Spartu.

V sobotu by se měli k půltuctu hráčů přidat ještě Martin Straka a Radim Vrbata, jehož přílet se zpozdil. "Teď jsem přilétl do Ruzyně. Let z Raleigh do New Yorku měl zpoždění a nestihli jsme letadlo do Amsterodamu. Museli jsme v New Yorku přespat," hlásil do telefonu Vrbata.

Úsměvy tradičně rozdával obránce Jaroslav Špaček: "Mám velkou chuť na český hokej. Asi ještě chvíli budeme cítit únavu po sezoně, ale máme čtrnáct dní na to, abychom se z ní dostali," prohlásil před první tréninkovou porcí. Do Čech přiletěl v pátek. "Ale problémy s časovým posunem nemám, mě to nevadí nikdy," usmál se.

Před tréninkem došlo k zajímavému setkání: Vladimír Růžička se spolu s manažerem národního týmu Zbyňkem Kusým usadil v rohu kabiny a společně se bavili o dalším programu. Kusý je přitom manažerem Pardubic, které v současnosti bojují s Růžičkovou Slavií o extraligový titul.

Kompletní tým, i s jeho větší "evropskou" částí, která je na dvojzápasu ve Švýcarsku, se sejde až v úterý v Prostějově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze