Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řezníček odpovídá Hadamczikovi: Extrému s termíny se nedá předejít

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

11 2013
Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik si chce dupnout: nelíbí se mu, že musel ustoupit extraligovým klubům. Konkrétně Vítkovicím se Slavií, které si přeložily vzájemný zápas na pondělí a on kvůli tomu nemohl v nedělním duelu Švédských her proti Rusku postavit obránce Michala Barinku a útočníka Tomáše Hertla.

Hadamczikovi nejvíc vadí, že vedení nejvyšší soutěže k takovému přesunu svolilo. "Budu mluvit s prezidentem svazu i ředitelem extraligy, aby se extraligová utkání nehrála den po reprezentační akci. Nebo aby se dalo jasně najevo, že je mohou hrát, ale bez reprezentantů," prohlásil.

Jenže takový požadavek je nejspíš nereálné splnit. Tedy alespoň v podobných situacích, jaká nastala nyní. Duel mezi Vítkovicemi a Slavií byl totiž přeložený kvůli tenisovému Fed Cupu, který se konal v ostravské ČEZ aréně a do konce základní části chybí už jen šest kol.

Není tudíž příliš mnoho prostoru pro manévrování s termíny. Zvlášť když Vítkovice i Slavia mají posunuté i další zápasy. Vybrat pondělí byl jediný kompromis.

"Jde o jednu z výjimečných a extrémních situací. V nabitém kalendáři nikdy dopředu nevíte, jestli se něco podobného nepřihodí," říká ředitel extraligy Josef Řezníček, který ani do dohody obou klubů nezasahoval.

"Když se mužstva mezi sebou dohodnou, tak do toho nevstupujeme, protože kalendář je hrozně našlapaný," vysvětluje. Vítkovice už ve středu hrají v Karlových Varech a těžko si představit variantu, že by se Slavií hrály až v úterý.

Nerelevantní je podle všeho i požadavek, aby v podobném případě hrály extraligové kluby bez svých reprezentantů. Smlouva mezi svazem a kluby o uvolňování hráčů do reprezentace sice hovoří jasně, na druhé straně se však těžko divit týmům, že nechtějí přijít o své nejlepší hráče.

"Pokud jsou hráči nominovaní, měli by být k dispozici národnímu mužstvu. To je jasné. Osobně si ale na druhou stranu nedovedu představit, že by kluby nemohly využít své hráče," říká Řezníček, podle nějž v podobných situacích nejvíc záleží na otevřené komunikaci všech stran.

"Tomu se nedá předejít, to nenaplánujete. Od toho jsme lidi, abychom se dohodli. Budeme se samozřejmě snažit najít pro příště nějaké opatření, ale nakonec musí jít vždycky o mix určitých dohod a kompromisů."Najdete na iDNES.czmobilní verze