Richard Jarůšek ze Sparty se raduje z gólu.

Richard Jarůšek ze Sparty se raduje z gólu. | foto: ČTK

Sparta promrhala náskok, přesto slavila. Jsme nemehla, říká Jarůšek

• 1
Hokejisté Sparty rozehráli utkání proti Jihlavě snově a ve druhé třetině vedli už 4:1. Jenže Dukla soupeře zaskočila otočením skóre, domácí vyrovnali až v závěru a nakonec přeci jen slavili triumf 6:5 v prodloužení. O vítěznou trefu Pražanů se postarala nedávná posila klubu Richard Jarůšek.

Hrdina utkání ovšem těžko hledal slušná slova, aby popsal kritických deset minut, které dostaly Jihlavu zpět do sedla. „Jsme nemehla. Tohle se nesmí stávat.“

Co se stalo za stavu 4:1? Byli jste už spokojení s výsledkem?
To bych ani neřekl. Ale něco se stalo, nedokážu říct přesně, co. Jihlava otočila a my si jen mohli říkat, jací jsme blbci.

Trenéři reagovali střídáním brankáře, vzali si oddechový čas... to tedy zabralo?
Na obranu gólmana, ty góly byly naše, ne jeho. Neměli jsme ho v tom tak nechat. Naštěstí máme dva body. Měli jsme mít tři, ale vzhledem k průběhu zápasu jsou i ty dva zlaté.

Pomohlo psychicky vyrovnání na poslední chvíli?
Nevím, jestli zrovna pomohlo. Jak to říct slušně... jsme nemehla, protože ztrácet takový náskok bychom neměli. Zpackali jsme deset minut a bylo po vedení. To se nemělo stát.

Následoval po druhé třetině průvan v kabině?
Co se dělo v šatně, bych nechal tam. Trenéři rozhodně spokojení nebyli. Ztratili jsme velký náskok, to se prostě nesmí stávat.

Neuškodilo vám spíše ono rychlé vedení 4:1?
Možná to tak vypadá, každopádně my jsme určitě rádi, že se nám začátek povedl. Chtěli jsme vstoupit do zápasu aktivně, protože jsme věděli, že je Jihlava nepříjemný soupeř. Očekávali jsme tlak hned od začátku. Naštěstí se to nepotvrdilo a my jsme šli do pohodlného vedení. Pak se stalo to „něco“ a Dukla zápas otočila... K čemu vám je vynikající začátek, když zkazíte zbytek. Musíme vydržet v klidu celý zápas a dotáhnout to do vítězného konce.

V prodloužení jste se trochu riskantně vydal v situaci tři na tři do útočného pásma...
Viděl jsem, že všichni tři jejich hráči byli ve svém obranném pásmu. Mohl jsem si to dovolit, takže jsem šel do toho, vypíchl puk a dal gól.

Jaké jsou emoce po rozhodující trefě v prodloužení?
Je to hezčí, než běžný gól, protože to rozhodne zápas. Ale já si cením každé branky stejně. Radost mám, i kdybych skóroval na 6:1.

Jak si užíváte svou pozici ve Spartě?
Chci hlavně poděkovat trenérům, protože dostávám hodně prostoru, to jsem chtěl a potřeboval. Doufám, že jim důvěru alespoň trochu splácím svými výkony. Sám se cítím výborně. Co se však týče mých výkonů, ty by měli hodnotit jiní.

Pociťujete od svého příchodu herní zlepšení týmu?
Hrajeme dobře, ale pořád míváme části utkání, ve kterých vypneme. A to, co jsme vybojovali, pokazíme. Pokud se to odnaučíme, bude to jedině dobře.