Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Říha si jde do Slovanu odpočinout od extraligy

19 2004
Praha - S bratislavským Slovanem už hokejový titul získal, teď se Miloš Říha vrací na "místo činu". Bývalý kouč Pardubic ale tentokrát nebude mít při za povinnost hned dovést tým ke zlatým medailím. Jeho úkolem bude hlavně zabudovat do mužstva mladé hráče, zatraktivnit styl a hrát v horních patrech tabulky.

Mistrovský titul není pro Slovan v příští sezoně prvořadým cílem, což po podpisu dvouleté smlouvy řekli novinářům na dnešní tiskové konferenci Říha a viceprezident klubu Maroš Krajči.

"Slovan je klub, který má profesionální podmínky na vysoké úrovni, vedení na vysoké úrovni, práce pro trenéra je naprosto uspokojivá. Proto jsem se rozhodl vrátit do Slovanu," uvedl Říha.

Na Slovensko se vydal po nepovedené sezoně v Pardubicích, podle svých slov si potřeboval odpočinout od české extraligy. Ve Slovanu už působil v ročníku 2001/02 a povedlo se mu vybojovat mistrovský titul.

Svou práci v Pardubicích navzdory letošnímu nezdaru ve čtvrtfinále play-off nepovažoval za špatnou. Sport je podle jeho názoru nevyzpytatelný a někdy stačí málo, aby vypadl i největší favorit. Říha s Pardubicemi dvakrát vyhrál základní část extraligy a loni postoupil až do finále proti pražské Slavii. Po letošním vyřazení s Plzní s ním ale vedení východočeského klubu neprodloužilo smlouvu.

Pokud se příští rok Říhovi nepovede zopakovat úspěch ze sezony 2001/02, vedení Slovanu z toho prý tragédii dělat nebude. Důležitější bude, aby Bratislavané předváděli atraktivní hokej a drželi se v horní polovině tabulky.

Dostatek prostoru by měli dostat mladí odchovanci. Slovan chce postavit dvě silné pětky ze zkušených hráčů, ve třetí řadě bude bruslit zkušený centr a dva mladíci. Pravidelně bude hrávat i čtvrtá řada sestavená výlučně z hokejistů juniorského věku.
Říha se bude moci v příští sezoně spolehnout i na českého obránce Petra Pavlase. Dalšímu českému zadákovi Jaroslavu Nedvědovi skončilo v klubu hostování, ale podle Krajčiho není vyloučeno, že bude bratislavský dres oblékat i v příštím roce. V případě výluky v NHL by chtěl Slovan využít služeb dvou až tří hráčů ze zámoří. Hovoří se zejména o Miroslavu Šatanovi z Buffala, Ľubomíru Višňovském z Los Angeles a Tomášovi Surovém z Pittsburghu.

Svou věrnost bratislavskému klubu dnes podpisem nové jednoleté smlouvy zpečetil i dosavadní kapitán Zdeno Cíger. Před několika týdny se přitom spekulovalo, že útočník se zkušenostmi z NHL a československé i slovenské reprezentace s hokejem skončí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze