Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rob měl pozitivní dopingový test

30 2008
Brno - Pořádný šok si zažil sedmatřicetiletý veterán Luboš Rob, hokejista brněnské Komety. Po listopadovém duelu v Chomutově šel na dopingovou kontrolu a ta přinesla nečekané zjištění. Podle analýzy vzorku A dopoval.

Antidopingový výbor ČR tuto informaci nemohl potvrdit, sám hráč však uvedl, že požádal o analýzu vzorku B a slyšení před antidopingovou komisí.

 "Měl jsem v těle vyšší hodnoty látky, která v těle normálně je. Navíc pro hokejistu nemá žádný význam," sdělil pro server Hokej.cz Rob.

V době, kdy se utkání hrálo, bral léky proti chřipce. "A po dotazu na doktory jsem zjistil, v kolika lécích se tahle látka vyskytuje," překvapilo ho. Otázkou však je, zda do dopingového protokolu uvedl, že dané léky používá.

"To už si nevybavuju," připustil. Neznalost však v tomto případě neomlouvá. Ale do analýzy vzorku B, která by se měla uskutečnit dnes, zatím není Rob dopingovým hříšníkem. "Pro mě je rozhodně zatím čistý," řekl šéf Komety Libor Zábranský.

Navíc teď laboruje se zraněným ramenem, takže k utkáním nastoupit nemůže. Pro Kometu by to však byla do play-off citelná ztráta. "Jeho zkušenosti se budou určitě hodit," ví Zábranský. Teď musí věřit, že Rob odejde z případu s čistým štítem.

"Mrzí mě to, ale ve svých letech už nic takového nepotřebuji. Snad se to vysvětlí," doufá Rob.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze