Hezký den ze Zlína, kam přijely České Budějovice. V předchozích třech zápasech vždy dominovali Jihočeši. Doma vyhráli 4:0 a 3:2, venku 3:2.

Oba týmy výsledkově tápou. Zlín už pětkrát v řadě nedokázal vyhrál za tři body, Budějovice dokonce osmkrát.

Zlínu jde o přímý postup do čtvrtfinále, Budějovice zase usilují o čtvrté místo.

ZlínZlín

Sedláček

Rozhodčí: Blecha (CZE), Polák (CZE) - Bryška (CZE), Novák (CZE)
Počet diváků: 4 187

0:09

Zlín vstupuje do zápasu icingem.

0:43

Ondřej Veselý (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Leška a Tomáš Linhart. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 1:0
Veselý dostal přihrávku na útočnou modrou za obranu, najel si ke Kovářovi a zamířil přesně k tyčce.

2:55

Fořt z rohu hledal dvojici Holík, Köhler, která stála před brankou, ale přihrál nepřesně.

3:51

Čajánek uvolnil na pravém kruhu Důrase, ale tomu střela nesedla. Puk mu sjel z hole.

4:44

Tesařík od bočního mantinelu nepochopitelně rozehrál přímo na Mertla, který byl volný mezi kruhy. Hostující forvard okamžitě vystřelil, Sedláček chytil.

4:51

Hosté dali gól, ale až poté, co rozhodčí přerušil hru kvůli tomu, že byli v brankovišti.

5:16

Holík pálil z levého kruhu těsně vedle. V hledišti to jen zahučelo.

5:25

Do kontru se dostal Martynek. Vystřelil od levého mantinelu rovnou do Sedláčka.

6:38

Míkova střela od modré nadělala Kovářovi problémy.

7:24

Linhart chyboval v rozehrávce, tentokrát to nevyužil Gulaš. Na Sedláčka zkusil blafák, ale domácí gólman parádně betonem vyrazil.

7:48

Vyloučen hráč Ondřej Veselý (Zlín), 2 min. za Hákování

8:48

Hosté téměř minutu kombinovali v útočném pásmu, Sedláček přesto nemusel zasahovat.

9:48

Veselý je na ledě, domácí se hravě ubránili.

11:49

Vlachova formace se na dlouho usadila v útočném pásmu, ale ke střelu se nedostal a nevynutila si ani faul.

12:53

Květoň střílel z levého křídla do Sedláčka.

13:25

Vyloučen hráč Michal Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

15:25

Čajánkův útok strávil téměř celé dvě minuty v útočném pásmu, ale hosté odolali. Proti Kovářovi neuspěl zblízka Důras, ani zdálky Zámorský.

18:01

Šimánek si najel před branku, ale nezpracoval Martynkovu nahrávku z levé strany.

20:00

Zásahy brankářů: Sedláček 9 - Kovář 5

20:00

Po vyrovnané první třetině má Zlín navrch díky rychlému gólu.

20:41

Leška od zadního mantinelu nahrával volnému Köhlerovi, ale puk se zastavil o brankovou konstrukci.

21:10

Důras v rychlé akci přebruslil obránce a dostal se k zakončení. Ale byl v úhlu a střílel backhandem do Kovářovy masky.

21:55

Tomáš Mertl (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Roman Němeček. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 1:1
Mertl od modré překvapil Sedláčka.

22:57

Vyloučen hráč Petr Čajánek (Zlín), 2 min. za Napadení

24:32

Budějovice hrozí od modré, ovšem Sedláček si poradil se střelami Kranjce i Vydareného.

24:57

Čajánek je na ledě.

26:34

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Č. Budějovice), 2 min. za Napadení

26:49

Leška zůstal před ležícím Kovářem, ale nedokázal puk zvednout.

27:39

Zlín při vlastní přesilovce zahrál zakázané uvolnění.

28:34

Budějovice jsou kompletní.

29:51

Domácí dvakrát promarnili dobré šance, vždy stříleli nepřesně. Nejprve z mezikruží Linhart, pak zblízka Čech.

30:48

Kovář dvakrát podržel hosty. Nejprve zbrzdil střelu Lešky, který byl volný před ním, pak si poradil i s Köhlerovou střelou.

32:11

Šimánek zkoušel štěstí od modré, jeho vysokou střelu chytil Sedláček do náruče.

35:47

Při akci dva na jednoho trefil Kuchejda tyčku.

36:42

Šimánkova střela od bočního mantinelu nemohla Sedláčka překvapit, ale jen potvrdila trend posledních minut. Hosté jsou výrazně aktivnější.

37:35

Vyloučen hráč Aleš Kranjc (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče

38:40

Zlín se dál trápí, ani se nedokáže usadit v útočném pásmu.

39:35

Hosté se ubránili, v největší šanci Zlína neuspěl Čajánek s dorážkou.

40:00

Zásahy brankářů ve 2. třetině: Sedláček 10 - Kovář 8

40:00

Druhá třetina moc krásy nepřinesla. Hosté byli aktivnější, takže průběžná remiza odpovídá obrazu hry.

41:07

Zpoza obránce střílel Květoň. Sedláček nejprve nevěděl, kde má puk, ale pak ho objevil pod sebou a přikryl ho.

41:56

Zlínský trenér Vlach stáhl sestavu na tři formace.

42:25

Čajánek střílel z pravé strany do Kovářových betonů.

42:41

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

43:20

Hamrlík střílel od modré do Kováře.

44:24

Čajánek pálil z první od modré opět jen do Kováře.

44:21

Vyloučen hráč Dalibor Řezníček (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění

44:41

Začíná přesilovka Budějovic.

46:21

Zlín je kompletní, ani Budějovice nepředvádějí v přesilovkách nic světoborného.

46:56

Nedůrazná střela Melenovského z pravé strany nemohla Kováře ani postrašit.

48:19

Vyloučen hráč Roman Němeček (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolené bránění

50:02

Další bídná přesilovka Zlína a v ní další zakázané uvolnění. Diváci jsou naštvaní a pískají.

50:19

Hosté jsou v pěti.

51:01

Po Vlachově nahrávce byl Melenovský sám před ležícím Kovářem, ale blafák zakončil nepřesně.

52:08

Při akci dva na jednoho Holík podklouzl, přesto zakončil, ale trefil jen Kováře.

55:03

Z levého křídla nepřesně zakončoval Mertl.

55:37

Köhler dal gól, ale regulérnost bude posuzovat videorozhodčí.

55:37

Bedřich Köhler (Zlín) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Petr Holík. Stav zápasu Zlín - Č. Budějovice 2:1
Gól platí. Holík od modré čáry přihrál před branku rozjetému Köhlerovi, který procedil puk skrz Kováře.

56:34

Zápas sleduje 4 187 diváků.

56:58

Ptáček krosčekoval Melenovského, ale sudí nevylučují.

57:53

Holík s Leškou jeli dva na jednoho, ale Holík nezpracoval přihrávku.

58:22

Zámorský pálil od modré do Kováře.

58:56

Budějovice si vzaly time-out.

58:56

Kovář zůstal na střídačce, hosté hrají power-play.

59:15

Při hře ve středním pásmu zhaslo osvětlení, ale už zaskočilo. Vhazovat se bude na půlce, Kovář se vrací do branky.