Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Robert Najdek chce číslo jedenáct

3 2004
Olomouc - Zasloužené dovolené si v těchto dnech užívají hokejisté Olomouce. Ukončili základní část kondiční přípravy a před přechodem na led dostali volno. Přípravu absolvovala také Robert Najdek, který na Hanou přestoupil z Opavy. "Po pěti letech v Opavě jsem potřeboval změnu, angažmá v Olomouci pro mě znamená novou motivaci," říká útočník, který již před pěti lety v Olomouci působil.

Jak k vašemu přestupu do Olomouce došlo?
Už na začátku roku jsme se potkali s trenérem Kamilem Přecechtělem a ten mi řekl, že by měl o mě zájem. V dalších měsících mě vedení klubu několikrát sledovalo a po sezoně jsme se domluvili na přestupu. Rozhodoval jsem se mezi ostravskou Sarezou a Olomoucí a právě nabídka z Olomouce mě oslovila více. Podepsal jsem na dva roky s následnou opcí.

Jak budete vzpomínat na své angažmá v Opavě?
Byly to hezké roky a na toto angažmá budu vzpomínat v dobrém. I když se vyskytly nějaké problémy, vedení klubu se snažilo dělat, co bylo v jeho silách. Kádr byl ale pět let pohromadě bez větších změn a trochu jsme upadali motivačně. I proto jsem přivítal změnu. Navíc se nám ne vždy dařilo podle představ. Do play-off jsme postoupili v průběhu pěti let jen dvakrát.

Máte za sebou nejtěžší část suché přípravy. Jaká byla?
Přípravy pod trenérem Přecechtělem jsou specifické, hodně se běhá. Takovému stylu přípravy jsem si odvykl. Po soustředění je to v pohodě. Nejtěžší část je za námi. Teď si odpočinu. Během dovolené budu určitě týden na chalupě v Jeseníkách.

Olomoucký kádr se před novým prvoligovým ročníkem posílil. V kabině je hodně nových hráčů, navíc zůstali ti zkušení. Jak odhadujete sílu mužstva a ambice týmu v další sezoně?
Na takové úvahy je hodně brzy. Máme za sebou teprve první část přípravy a důležité bude, jak se mužstvo poskládá. V sestavě je ale hodně hráčů, kteří mají zkušenosti z první ligy i extraligy, a proto si myslím, že můžeme hrát dobrý hokej. Moudřejší ale budeme po přípravných zápasech a prvních soutěžních utkáních. Ty naši sílu teprve mohou potvrdit.

Máte představu o vaší pozici v kádru? Hovořil jste o tom s trenérem?
Na to bude dost času, až se vrátíme z dovolené. Po příchodu na led se teprve začnou zkoušet nejrůznější formace. Věřím, že trenér najde optimální složení, ve kterém si hráči budou umět vzájemně vyhovět. To ale určí kouč. Osobně bych však byl rád, kdyby byl volný dres s číslem jedenáct. Pokud tomu tak bude, vezmu si jej.

V nové sezoně se bude hrát v základní části 52 zápasů, což je hodně. Jak vnímáte změnu herního systému druhé nejvyšší soutěže?
Pro první ligu to bude novinka. Známí, kteří hrají takový počet zápasů v extralize, tvrdí, že je to pořádný záběr. Předpokládám, že týmy budou často hrát na čtyři útoky, aby ušetřily síly. Ve větším počtu zápasů je ale také jedna velká výhoda. Když se vám nepovede utkání a prohrajete, za dva dny máte možnost reparátu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze