Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Robertu Reichlovi se sešlo zatím nejvíce otázek

1 1999
- Kapitán hokejové reprezentace Robert Reichel se stal dosavadním rekordmanem on-line rozhovorů iDNES. Čtenáři mu poslali tolik otázek, že místo plánované hodiny strávil v redakci u počítače téměř dvojnásobný čas. "Tak mě snad mají lidi rádi," reagoval na to Robert Reichel. "Počkej, až tu bude Jágr, tak máš po rekordu," popíchla si manželka Karin, která ho doprovázela a také odpovídala na některé dotazy, které jí čtenáři adresovali.Zde najdete otázky a odpovědi.
Otázky a odpovědi Roberta Reichla najdete ZDE
Otázky a odpovědi Patrika Bergra najdete ZDE
Otázky a odpovědi Ivana Haška najdete ZDE
Z dosavadních tří on-line rozhovorů iDNES přišlo pro Roberta Reichla nejvíce otázek - 190. Fotbalový reprezentant Patrik Berger odpověděl na 129 dotazů (přišlo jich 157, ale mnohé se opakovaly) trenér Sparty Ivan Hašek na 107 dotazů.
 
Všichni tři odpovídali, až se z nich kouřilo. Všichni si ale tuhle nejmodernější možnost komunikace pochvalovali. "Určitě je to bezvadný," liboval si Robert Reichel.

Jít na Roberta Reichla se vyplatilo
Vidět útočníka Roberta Reichla v akci stojí za to. Diváci z litvínovského stadionu v úterý po remíze se Vsetínem 4:4 odcházeli rozmrzelí, ale sledovat světoznámého centra byl zážitek, i když se necítil zrovna nejlíp. Nevysoký hokejista bavil publikum, které ho hned při prvním střídání pozdravilo skandováním jeho přezdívky: "Alby, Alby."

V průběhu celého utkání předváděl výjimečný cit pro přihrávku, precizními pasy zásoboval především Kyselu.

Přestože na sobě nenosí ranec svalů, v soubojích s rozložitými vsetínskými beky u mantinelů obstál. Umí šikovně nastavit tělo a přikrýt si puk. V bruslení se s Burem asi měřit nemůže. Díky hbitosti a nadpřirozené předvídavosti však dokáže soupeře obejít. Třeba i jednou rukou si ho obhodí a zlehka se kolem něj protáhne.

Takhle založil úvodní gólovou akci. Ve středním pásmu vyzrál na obránce, na pravém křídle zostra zabrzdil a křížem poslal kotouč Kyselovi, číhajícímu u tyčky. Trenéři jeho řadu s Kyselou a Prorokem nasadili na Stantienovu formaci.

Úspěšnost při vhazováních Reichlovi kolísala těsně pod padesáti procenty. Svědomitě se vracel, ale raději čekal opodál na případný kontr. Mužstvo přes něj vedlo málem každý útok.

Reichel pravidelně naskakoval do oslabení i přesilovek. Při početní převaze se rád usídlí na modré čáře, odkud diriguje ostatní a kde nasazuje k obávané ráně golfovým úderem. K zakončení před brankářem Čechmánkem se však dostával zřídka.

Jak mu to při hokeji pálí, ukázal při avizovaném vyloučení protivníka v první části. Litvínovští hráli ve čtyřech, zrovna seděl Straka. Jakmile uviděli signalizaci sudího, všichni se s úlevou chystali na oddech. Nikoliv však Reichel. Bystře zavezl puk za vlastní branku a dobrých pět vteřin s ním nerušeně míchal. Střádal čas. Rozhodčí nepískal, a Litvínovu se tak po Strakově návratu slušně protáhla přesilovka.

Ve druhé třetině Reichel předčasně odešel do šatny. "Měl žaludeční potíže, naštěstí se mu ulevilo a po pauze znovu nastoupil," vysvětlil trenér Václav Sýkora. Reichel se možná v extralize představil naposledy v této sezoně. Zda zůstane v Litvínově, se jej nyní ptá každý. Jestli získá angažmá v NHL, ovšem neví ani on sám.

Robert Reichel při on-line rozhovoru v iDNES.

Robert Reichel při on-line rozhovoru v iDNES.

Robert Reichel při on-line rozhovoru v iDNES.

Robert Reichel při on-line rozhovoru v iDNES.

Robert Reichel přišel do redakce iDNES i se svojí manželkou.

Robert Reichel diktuje odpovědi na otázky čtenářů v redakci iDNES.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze