Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Role manželek? Lóže ano, ložnice ne

15 2004
Praha - Jako vzácné květiny ve skleníku budou hokejoví reprezentanti ukrytí před mumrajem domácího mistrovství světa. Zatím trénují za zavřenými dveřmi, straní se zájmu veřejnosti. Přístup k hráčům bude omezený i v hotelu. "Tam bude stát třímetrový chlap a nikoho nepustí. Ani manželky," varuje kouč Slavomír Lener.

Od roku 1986 nevyhrál mistrovství světa v hokeji výběr z pořadatelské země.

Osmnáct let se odhodlání a snaha hráčů získat zlato před vlastními diváky rozplývá v ruchu domácího prostředí, rozptýlení daném blízkosti příbuzných a kamarádů a tlakem médií.

"Ten nápor je obrovský. My jsme měli dokonce zakázáno číst noviny," vzpomněl si Pavel Richter, účastník dvou šampionátů v Praze v letech 1978 a 1985.

Vedení české reprezentace bojuje proti tomuto prokletí snahou o co největší izolaci hráčů od vnějších vlivů.

Někteří hokejisté se vyhýbají médiím, třeba Jaromír Jágr nechce od sobotního příletu poskytovat rozhovory, aby se před turnajem nerozptyloval. Při středečním srazu v hotelu Expo se hokejisté rychle nasoukali do autobusu a odjeli na trénink, šance promluvit s nimi byla omezená.

Novináři zatím nemají přístup ani do vysočanské haly, kde se světový šampionát bude hrát a kde od středy reprezentace trénuje. Kvůli obstrukcím provozovatele haly vám tak nemůžeme zprostředkovat reportáže z přípravy národního mužstva v plném rozsahu.

A do hotelu Corinthia Towers, kde bude tým bydlet po dobu mistrovství, se nedostanou dokonce ani nejbližší příbuzní hokejistů. "Těch rozptýlení v domácím prostředí bude tolik, že nejsem moc nakloněný ani manželkám," řekl reprezentační kouč Slavomír Lener.

"Všichni příbuzní jsou vám nablízku, jste s nimi pořád v kontaktu. Rodiče, manželky. To hokejisty rozptyluje," říkal při loňském šampionátu ve Finsku Teemu Selänne, hvězda domácího mužstva, které tehdy vypadlo už ve čtvrtfinále.

Motto družek hokejistů po dobu mistrovství by tak mělo znít: Lóže ano, ložnice ne! "Budeme rádi, když se s nimi kluci uvidí, budou se chodit dívat na zápasy do lóží. Ale na hotel bude vstup zakázán, tam bude pro hráče oáza klidu. Míst, kde se mohou vidět s manželkami, mají hráči dost, do parku za nimi nepolezu," usmál se kouč.

Podpořte hokejisty - pište vzkazy pro národní tým

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze