Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Romský talent se prosazuje na Slovensku

21 2003
Bratislava - Umění hráčů tmavší barvy pleti už nebudou obdivovat pouze fanoušci v NHL nebo v západoevropských hokejových ligách, ale také na Slovensku. Do kádru Spišské Nové Vsi se prosadil talent romského původu František Koky. Už v osmnácti letech dostane šanci zahrát si mezi dospělými druhou nejvyšší soutěž.

František Koky je prvním Romem, který se prosadil ve slovenském hokeji. "Spolu s dalšími pěti juniory jsme se dostali do 'áčka', trénujeme s nimi a někdy i hrajeme zápasy," řekl deníku Šport.

"Adaptoval jsem se velice rychle. Jenom mě mrzí, že mi v poslední době odešla střelecká forma. Na trénincích tvrdě pracuji, věřím, že střelecká jistota z loňské sezony se mi vrátí," dodal hokejista, který byl loni s 21 góly a 48 body nejproduktivnějším hráčem dorosteneckého družstva Spišské Nové Vsi.

"Hokej hraji od přípravky, věnuji mu všechno úsilí a chtěl bych v něm něco dokázat. Pro úspěch udělám vše. U mužů je to mnohem rychlejší, hráči jsou vyšší a silnější, na ledě nemám tolik prostoru," uvedl Koky, jehož čeká debut v první lize.

Funkcionář Spišské Nové Vsi Ján Novák ČTK řekl, že Koky už má následovníky - v přípravce bruslí další dva romští hráči. Romští sportovci se na Slovensku doposud dokázali prosadit zejména v boxu. Někteří z nich dokonce v tomto sportu reprezentovali.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze