Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozhodčí dostali v Prostějově pár facek

24 2001
Prostějov - Hokejový Kontinentální pohár, v současnosti málo respektovaná soutěž, se měl o víkendu hrát raději na rybníce, a ne v Prostějově. To by pak nikoho neudivilo, že při sobotním zápase Jesenice s Katovicemi nafackuje manažer slovinského klubu rozhodčím, asistent trenéra po nich bude při večeři házet jablko a při následném incidentu málem o stůl rozbije židli.

Prostějovským skandálem se bude zabývat Mezinárodní hokejová federace IIHF. Generální sekretář svazu Jindřich Micka pro ni vypracovává zprávu, v níž popisuje, jak jeseničtí funkcionáři po první třetině utkání svého klubu s Katovicemi na střídačce inzultovali hlavního rozhodčího Milana Kolíska a jeho čárovým pomocníkům Miloši Bádalovi a Václavu Guthovi se sápali po krku.

"Pro Jesenici budu navrhovat roční zákaz startu v mezinárodních soutěžích. Trenéra stihne možná větší postih. Rozhodne se do tří týdnů," řekl Micka, současně člen disciplinární komise IIHF.

Jako nevinné šťouchnutí teď v porovnání s tímto incidentem vypadá atak pardubického obránce Aleše Píši, který v loňském play off na ledě porazil rozhodčího Viléma Cambala a za to nemohl hrát patnáct zápasů.

Kolísek s Bádalem a Guthem seděli v sobotu ve své kabině a poplašeně se po sobě dívali. Uběhlo pár vteřin od mely, při níž utržili rány. Slovinci tak reagovali na množství dvouminutových trestů, mezi nimi dva za nesportovní chování, které jim Kolísek uložil. "Pan Micka jako ředitel turnaje za námi po první třetině přišel a my jsme po něm chtěli, aby ukončil zápas. Báli jsme se o vlastní bezpečnost," popsal běh událostí Kolísek. Micka pak zápas ukončil.

Při večeři rozhodčích v hotelu se jesenickým bojarům bojovná nálada vrátila. "Házeli mezi nás ovoce a jídlo a jeden z nich rozbil několik sklenic, z nichž se na nás vylilo pivo," popisoval Kolísek.

Před půlnocí, už opilý, čekal jesenický trenér na sudího v hotelové recepci. Následovala další scéna. "Jeho kolegové ho drželi, ale málem pár ran také schytali. I židli o stůl chtěl trenér rozbít," divil se Kolísek.

Rozhodčí se sebrali a odstěhovali se do jiného hotelu. Lékařské ošetření nicméně žádný z nich vyhledat nemusel. Kolísek včera cestoval do Plzně, kde pískal extraligu. "Jestli budu mít strach? Ne," tvrdil odpoledne přesvědčivě. Na incident se snaží zapomenout. "Mně na tom přece nemá co mrzet. Musel bych se stydět za Slovince," říká.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze