Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hit, strkání, bomba do kolena. Z Poláka se stává postrach rozhodčích

Roman Polák v dresu Toronta Maple Leafs. | foto: AP

8 2016
V únoru jednoho přimáčkl na mantinel, v květnu se s dalším postrkoval a ve středu třetího nastřelil na kolena. Až to vypadá, že český hokejový bek Roman Polák má na rozhodčí NHL pifku.

Polák je břitký chlapík, na ledě z něj jde strach. Hra tělem je jeho devízou - odvážně blokuje střely, sráží se u mantinelů, důkladně čistí prostor před svým brankářem a občas se taky popere. Soupeři si obvykle dobře rozmyslí, jestli s ním jít do konfliktu.

Letos ovšem borec z Toronta neděsí jen protivníky, ale i rozhodčí...

První obětí se stal Ian Walsh, který 20. února řídil zápas Toronto - Philadelphia. Ve třetí třetině se z něj stal sendvič. Dostal se mezi Poláka a Nicka Cousinse z Flyers. A tvrdý mantinel.

Oba hokejisté bojovali o puk a Polák se snažil soupeře dohrát, což se mu nakonec povedlo. Bohužel na hrazení omylem hodil nejen soka, ale zároveň i rozhodčího, který nestačil uhnout. Walsh byl po střetu viditelně otřesený, motal se na ledě a zápas nedokončil.

Na srážku Cousinse s Walshem se můžete podívat zde:

Zatímco únorový střet s Walshem byl jistě neúmyslný - Polák se soustředil na soupeře a rozhodčího nemohl vidět - v květnu to bylo jiné. Český obránce, který tehdy hrál za San Jose, se v zápase play-off dostal do strkanice s Barretem Jackmanem z Nashvillu.

Schylovalo se k bitce, když vtom se mezi oba drsňáky vklínil čárový rozhodčí Greg Devorski a snažil se zamezit souboji. Jenže advokát poklidného řešení se nakonec sám dostal do problémů. Poláka odstrkoval tak důrazně, že si to bek nenechal líbit a jeden štouchanec mu vrátil.

Na incident se můžete podívat zde:

Třetí situace vznikla ve středečním zápase Toronto - Minnesota. Polák (už opět v dresu Maple Leafs) se snažil nahodit puk do útočného pásma. Byl v prekérní situaci, neb se na něj hnal rychlík Zach Parise z Wild. Musel puk rychle odpálit, aby o něj nepřišel, a tak ho tvrdým příklepem vyslal.

Nestačil ale zamířit a nechtěně trefil čárového Steva Millera do kolena. Byla to bomba - sudí se v bolestech skácel a utkání nakonec nedokončil.

Celá situace je k shlédnutí zde:

Přestože dvě ze tří nehod byly neúmyslné, zámořští sudí si v blízkosti Romana Poláka nejspíš budou dávat pozor.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze