Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov v čele první ligy. Gajovský: Z šílené atmosféry je vítězná

Nikola Gajovský | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

21 2014
Po pomalejším rozjezdu se hokejoví Piráti začínají usazovat tam, kam je všichni před sezonou pasovali - tedy na čelo 1. ligy. Po vítězném derby v Litoměřicích (2:0) vedou o bod před Třebíčí.

„Já jsem zastánce takové té chemie, hráči se doopravdy musejí poznat. Aby to fungovalo na ledě, musí to klapat i v civilu, to je základ. Musíte si najít cestu k tomu spoluhráči, s nímž zrovna hrajete, což není otázka jednoho dne nebo tréninku. To trvá třeba i rok. Prostě to chtělo čas,“ vysvětloval rozpačitější vstup posilami nabušeného týmu Pirátů do 1. ligy útočník Nikola Gajovský.

Teď se zdá, že tým už funguje a začíná vám to klapat.
Dá se říct, že prostě musí. Ze začátku je to náročné i na hlavu, trenéři sestavu neustále mění, chtějí si vyzkoušet různé varianty. Jestli si to už sedlo, to ukáže až čas, těch variant je pořád hodně. Máme tady hromadu kvalitních útočníků, kteří se třeba ani nezapojili do zápasu, protože ta konkurence je obrovská. Na jednu stranu je to dobře, protože nikdo nemá jisté místo.

A to vás teď ještě posílil další útočník s velkými extraligovými zkušenostmi David Květoň.
Pro nás jedině dobře. Je jen otázka, kdy se chytí. Co vím, tak v Mladé Boleslavi moc nehrál, takže bude potřebovat zápasové tempo. Ale rozhodně nemám strach, že by se nechytil. Ukazoval i v Třinci, že to je hodně dobrý hráč.

V Litoměřicích jste zvládli derby o 1. místo. Jaký to byl zápas?
Po dlouhé době z naší strany celkem dobrý, zapracovali jsme na práci před bránou, o čemž svědčí, že jsme za poslední tři zápasy nedostali gól. Je to dobře, ale musíme se toho držet, ne se uspokojit.

Jak se změnila atmosféra v týmu proti loňské extraligové sezoně, v níž Chomutov sbíral hlavně porážky?
Já jsem tady loni zase tak moc nebyl. Ne že bych se zříkal odpovědnosti, ale přišel jsem vlastně až na konec sezony, a to byla atmosféra šílená. Teď se to nedá srovnat, protože se vítězí, je cítit, že tam ta vítězná vlna je. Takže by bylo dobré to udržet.

Najdete na iDNES.czmobilní verze