Problémy se zády Růžičku nezastavily. Kladnu dal 22. gól v sezoně

Martin Růžička dal proti Kladnu dvaadvacátý gól v probíhající sezoně. | foto: ČTK

14 2012
Z gólu měl pořádnou radost. V emocích vyskočil na plexisklo před kotlem třineckých fanoušků, aby s nimi trefu oslavil. Nejlepší extraligový střelec, třinecký útočník Martin Růžička dal v pondělí Kladnu už svůj 22 gól v sezoně.

Jeho tým v předehrávaném duelu 21. kola hokejové extraligy vyhrál 4:3. "Mám radost z každého gólu, ale ten proti Kladnu byl vyrovnávací na 1:1," podotkl Růžička. "Bylo důležité, že jsme srovnali a Květák (David Květoň) to pak obrátil."

Přesto se zdálo, že gól slavíte více než obvykle. To vás tak nabudila potyčka, do níž jste se před tím dostal u kladenské branky?
To ne, měl jsem prostě radost z toho gólu. Nesouviselo to s tím, co bylo předtím. (Rozhodčí po rvačce rozdali šest dvouminutových trestů, po třech na každé straně -pozn. red.).

Váš start proti Kladnu kvůli problémům se zády nebyl jistý. Už jste v pořádku?
Ten týden, kdy měla liga pauzu, mi hodně pomohl. Samozřejmě ty problémy nezmizí hned, ale budu se zlepšovat.

Jaké to je porazit Jágrovo Kladno?
Příjemné, připravovali jsme se na to a za ty tři body jsme moc rádi.

Čím jste soupeře přehráli, když jste otočili stav z 0:1 na 4:1?
Hráli jsme dobře, dobře jsme se pohybovali. Vždycky je důležité, když hodně bruslíš, soupeři pak musejí faulovat a tím si vytvoříme tlak.

Jenže ve třetí třetině hosté během tří minut snížili na 3:4. Co se stalo?
To sám nevím. Kladnu vyšly dvě situace. Je vidět, že má výborné hráče na to, aby utkání zdramatizovali. Toho se musíme v příštích zápasech vyvarovat, protože to bylo úplně zbytečné.

Byly to nervy i pro vás?
Určitě. Najednou to bylo 4:3 a do konce chybělo dvanáct minut. Kladenští mají sílu. Dát gól během dvanácti minut pro ně není nemožné, takže to nebylo nic příjemného.

Prezident klubu Ján Moder tipoval výsledek 5:3, ale jako byste nechtěli, aby ho uhádnul. Když hosté hráli bez gólmana, netrefili jste odkrytou branku...
Bohužel jsme to netrefili. Ale to je jedno, hlavně, že jsme vyhráli a prezident bude rád i za to. Odhad má ale výborný, mohl by nám věštit i další zápasy.

Jágr před utkáním v Třinci na Facebooku zveřejnil video, jak trénuje. Viděl jste ho?
Viděl. Je výborné. Džegr už něco v hokeji dokázal, má co ukázat.

Vy coby elitní střelec o podobné ukázce neuvažujete?