Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický asistent Bělohlav: Už musíme řešit tým na příští sezonu

Radek Bělohlav | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

21 2014
V létě se Radek Bělohlav staral o to, aby se v Budvar aréně vůbec nějaký hokej hrál. Ze začátku sezony vedl tým ČEZ Motor České Budějovice jako hlavní trenér a moc se mu nevedlo. Teď z pozice asistenta sleduje zlepšené výkony mužstva. Základní část sice skončila, ale od soboty začínají boje ve skupině o udržení.

Zkuste stručně zhodnotit 52 zápasů v základní části.
Do letošní sezony jsme šli s tím, že po těžkém létu bychom mohli první ligu zvládnout do play-off. Dokonce jsme chtěli hrát v klidu v horní části tabulky. Bohužel, naše představy byly dost liché. Ztráty ve druhé a třetí čtvrtině jsme nedokázali dohnat ani teď. Ale jsme rádi, že se nám hra i tým začíná trochu stabilizovat. Už jsme našli dvojice a trojice kluků, kteří spolu hrají stabilně, a to se odráží i na výkonech.

Trenér českobudějovických hokejistů Radek Bělohlav

Může být tedy současné zlepšení příslibem do další sezony?
Řekl bych to asi tak, za současnými výkony jsme si šli, škoda, že nepřišly o pár měsíců dříve. Ale asi všechno potřebuje svůj čas. Jsme ale rádi, že zlepšení přišlo. Samozřejmě, hráči, kteří k nám přicházeli, se nám do budoucna budou hodit. Vidíme, jak posily pracují a kádr se teď pochopitelně tvoří. Neříkám, že máme kompletní tým na další sezonu, naopak musíme ještě hodně pracovat. Chceme také najít vlastní hráče, abychom mohli postavit tým na střední generaci, která bude tvořit kostru mužstva a tu doplnit mladíky, kteří se tu budou za chvíli ukazovat.

Nemrzí vás devítibodový odstup na play-off?
Devět bodů je hodně! To je opravdu problém druhé a třetí čtvrtiny, kde nám body hodně utíkaly. Nás můžou mrzet spíše zápasy, které jsme prohráli o gól. Možná se to nezdá, ale prohrát patnáct zápasů o jeden gól vám ještě nezaručí, že získáte bod nebo dva. Cesta k remízám byla pořád dlouhá.

Nebude play-out přeci jen složitější část sezony, když se vám letos moc nedařilo v zápasech s týmy z dolní části tabulky?
Hraje se nám lépe s Boleslaví, Olomoucí a Jihlavou, když oni chtějí hrát hokej. Tomuto stylu hry se každý hráč lépe přizpůsobí. Ale na druhou stranu my máme se všemi celky v play-out kladnou bilanci, byť určitě není ideální. A jsme v pozici, kdy jsou všichni v tabulce až za námi.

Už řešíte, jak by mohl vypadat kádr Motoru na příští sezonu?
Ano, už se rozhlížíme a máme něco připraveného a další věci v jednání. To bychom byli špatní, kdybychom na tom ještě nezačali pracovat.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze