Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsi sestupový pecháček, vyslechl si Hrdel fórky v berounské kabině

POSLEDNÍ ZÁPAS. Zbyněk Hrdel v posledním utkání sezony a možná i v posledním utkání v berounském dresu. | foto:  Petr Topič, MAFRA

24 2014
Středeční poslední zápas v první hokejové lize odehrál Beroun s obráncem na místě brankáře. Milosrdná porážka 3:5 se Sokolovem už nemohla nic změnit na sestupu Medvědů do druhé ligy.

Poslední zápas Berouna v první hokejové lize? Fraška.

Medvědi po 21 letech ze soutěže sestupují a ve středu se loučili domácím zápasem proti Sokolovu. Už o nic nešlo, přesto bylo utkání nedůstojné. Beroun neměl k dispozici žádného brankáře, takže mezi tyče musel obránce Lukáš Kužel, na dresu měl jmenovku Roy, podle slavného gólmana z NHL.

Oba týmy odehrály střetnutí na půl plynu, pár fanoušků na tribunách z toho mělo srandu. Sokolov až v poslední třetině vyprodukoval pár slušných střel a zvítězil 5:3.

"Končí nejhorší sezona, jakou jsem kdy v hokejové kariéře zažil," řekl zkušený berounský útočník Zbyněk Hrdel.

To chápu, nastoupil jste i za extraligové Kladno, které spadlo o soutěž níže také.
Kluci v kabině si ze mě dělali srandu, nějaké narážky tam padly. Že jsem prý rekordman. Je pravda, že jsem před dvěma roky sestoupil i s Mladou Boleslaví.

Beroun nemá téměř žádné vlastní hráče. Vy jste jedním z mála. Tušíte, co bude s klubem po pádu do druhé ligy?
Mně v Berouně končí smlouva, a co bude dál, to vážně netuším. Ani přesně nevím, jak je to s mými právy, Beroun je v této sezoně převzal od Boleslavi, moc jsem se o to doteď nezajímal.

Co se s týmem v průběhu sezony vlastně dělo? Vždyť jste ročník začali sedmi výhrami v řadě.
Začátek byl výborný, to nikdo nečekal. Naplno jsme využívali pendlující hráče z extraligy, každý měl velkou chuť, byl to příjemný šok. Pak bohužel přišel útlum, moc jsme nebodovali a byly to takové standardní berounské výsledky z posledních let.

Ve skupině play-out to nějakou dobu vypadalo, že se snad baráži o udržení i vyhnete.
Řekli jsme si, že zabojujeme a dostaneme se nahoru. Jeli jsme na maximum a dokázali jsme se na protivníky dotáhnout, dokonce jsme na chvilku dostali Budějovice i pod sebe. Nakonec to bohužel nevyšlo.

Fotogalerie

Před baráží vyšlo najevo, že nemůžete počítat s pěti klíčovými hráči, kteří nesplňovali administrativní pravidlo o předepsaném počtu odehraných zápasů. To bylo asi klíčové, že?
Já si myslím, že to bylo pro naše výsledky v baráži úplně rozhodující. Na sedm osm hráčů se to fakt uhrát nedá. Mrzí nás strašně moc, že jsme se pod ten sestup bohužel podepsali. Je to na ho..o, pardon, že si takhle sprostě musím ulevit. Ta první liga se tu hrála strašně dlouho.

Na druhou stranu, v Berouně přišlo na hokej třeba 70 diváků. To je přece ostuda. Když to porovnáte se soupeři v baráži...
To máte pravdu. Kolín, Sokolov, Prostějov, všechno soupeři ze druhé ligy a atmosféra na těch stadionech byla výborná. O hokej je tam zájem a já těm klubům přeju, aby měly vysoké návštěvy i dál. Na nás lidi nepřišli ani v té době, když se na začátku sezony vyhrávalo. Dorazila třeba stovka diváků navíc.

Ještě se vrátím k těm pěti spoluhráčům, kteří nesměli v baráži nastoupit. Vysvětlil vám někdo z vedení, proč k takové průšvihové situaci došlo?
My jsme věděli, že kluci potřebný počet zápasů nestihnou odehrát. Víc to nechci rozebírat, to mi nepřísluší, radši o tom nebudu mluvit.

Už se vědělo, že Beroun sestupuje, přesto ještě nebyl nepříjemnostem konec. V Prostějově se vám zranil brankář a jiný nebyl k dispozici. Jak se tam v té chvíli řešilo, kdo si stoupne na třetinu a půl mezi tyče?
Nikdy jsem nic takového nezažil. Nejdřív padla volba na nejmladšího, dostal deset minut času, aby se převlékl do brankářské výzbroje. Jenže chudák se v tom pomalu neudržel na bruslích. Přestože tam se soupeřem vznikla dohoda o korektnosti, stejně během chvilky dostal čtyři góly.

Takže místo mladého útočníka šel do brány jen o něco starší obránce...
Lukáš Kužel to vzal na sebe (odchytal i zápas se Sokolovem) a pustil už jen jeden gól.

Asi především díky tomu, že soupeř za rozhodnutého stavu 10:1 projevil jisté porozumění.
Samozřejmě. Pro nás to byla ostuda, cítil jsem se trapně. Na tribunách pět tisíc lidí a my nemáme brankáře... V první lize.Najdete na iDNES.czmobilní verze