Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Jihlavě mě zklamal přístup některých lidí, tvrdí hokejista Padělek

Aleš Padělek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

13 2013
Hokejový útočník Aleš Padělek si hledá nové angažmá. Odchovanec Dukly Jihlava má jasno – do mateřského klubu se nevrátí. Zřejmě zamíří do zahraničí.

Uplynulý rok a půl byl pro něj hodně hektický. Aleš Padělek loni v lednu prodělal operaci kolene, na led se vrátil v Berouně, odehrál několik utkání za Mladou Boleslav a sezonu zakončil opět u Medvědů. S těmi se mu pro Beroun podařilo zachránit první ligu.

Momentálně se jihlavský odchovanec chystá na nadcházející sezonu, kterou stráví v zahraničí. "Neprozradím kde. Kamarádi to vědí, ale zatím to není ani na stránkách klubu," zůstal tajemný třiatřicetiletý útočník, který má podle spekulací zamířit do Velké Británie.

Přípravu jste si o víkendu zpříjemnil účastí na charitativním hokejbalovém turnaji Orion Cup v Jihlavě, na kterém jste s týmem Rybníkářů obsadil druhé místo. To je po roční pauze podařený návrat, ne?
My jsme hlavně rádi, že se vždy sejdeme. Loni nám to nějak nevyšlo, protože jsme byli po zraněních a po náročných sezonách. Takže každý odpočíval jiným stylem. Hlavní je, že jsme spolu. Vítězství je sice hezké, ale ne důležité.

Zahrajete si jen tak pro radost, navíc pomůžete dobré věci. To musí být příjemné, ne?
Určitě. Jsou tu kluci, se kterými jsme tu hrávali hokej nebo se potkáváme celý život. Navíc je to pro dobrou věc. Snažíme se tu tradici nějak udržet. Ale uvidíme. Vypadá to, že letos to možná bude naposledy. Stárneme všichni (smích).

Uplynulá sezona byla pro vás taková hodně cestovatelská. Jednou jste byl v Mladé Boleslavi, pak v Berouně. Bylo to asi náročné?
Já bych to ale hodnotil kladně. V lednu jsem byl na operaci s kolenem a začínal jsem až v srpnu trénovat. Po měsíci už začínala soutěž, tak jsem byl rád, že mi koleno vydrželo. Pak jsem postoupil do Boleslavi. A když jsem se vrátil do Berouna, povedlo se nám tam udržet první ligu. To bych hodnotil docela dobře.

Záchranářské boje jsou asi přece jen trochu zvláštní. Jaké byly?
Mě to docela bavilo (smích). Zase to byl úplně jiný hokej, hrály tam i týmy z druhé ligy. Musím říct, že Havířov byl výborný. Jinak jsme všechny porazili. Takže jsme úkol splnili. Nakonec úspěch. Rozhodně se tam s týmem, co tam je, nedalo počítat s účastí v play-off.

Nebylo tajemstvím, že v klubu byly i jiné problémy než jen ty sportovní...
Samozřejmě to není ideální. Když jsem pak přišel do Boleslavi, byl to diametrální rozdíl. Přišlo mi, že jsem se vrátil do školních let, kdy to takhle fungovalo. Ale zase musím říct, že peníze chodily na čas. Myslím, že na první sezony, kdy to vedení začínalo, tak se kluci snažili. Myslím si, že to pro ně bylo poučné.

A jaká bude vaše hokejová budoucnost. Kde zakotvíte?
To ještě uvidíme. Teď jsem necelé dva měsíce po sezoně, tak to nějak neřeším. V Jihlavě vím, že určitě nebudu. Na jednu stranu mě to mrzí, ale není chuť tady hrát. Ne kvůli tomu, že je to Jihlava, ale kvůli přístupu některých lidí.

Jak to myslíte?
Chtěl jsem trénovat se straším dorostem na ledě, abych se nějak udržoval a posiloval to koleno. Ale nějak jsme se nedohodli, že bych tady mohl chodit na led zdarma, nebo za nějaký lehký příplatek. To by bylo daleko horší. To mě hodně mrzí.

Takže se chystáte zůstat v Čechách, nebo plánujete zahraničí?
Určitě nebudu v Čechách.

A neprozradíte, kam se vydáte?
To ne. Kluci to ví, ale nemusí to vědět všichni. Řekl jsem si, že se ještě někam podívám. Řešil jsem Jihlavu nebo Znojmo, ale ani jedno nedopadlo, takže...

Kdy to bude oficiální?
Já jsem koukal, že to ještě není na stránkách klubu, takže až to tam bude, tak pak. Ale já myslím, že to ani nenajdete (smích). Je to spíš takové zajímavé místo.

Domluvíte se tam?
Já jo. Teda doufám (smích).Nejčtenější

Chci zkusit žít úplně sám. Ochrnutý Zelenka o krizích, výzvách i odpuštění

Tomáš Zelenka

Před sedmnácti lety skončil bývalý hokejista Tomáš Zelenka po hrozivém nárazu na mantinel na...

Panarinovo ultimátum. Vynutí si Rus odchod z Columbusu?

Michal Kempný z Washingtonu zastavuje Artěmije Panarina z Columbusu.

Naservíroval fanouškům tuze podmanivou podívanou. Drze kličkoval, mazaně přihrával, pohotově...Další z rubriky

Půjdeme si pro postup do extraligy, věří budějovická posila Přikryl

Hokejový útočník Roman Přikryl se svým psem, fenkou Nelly.

V Českých Budějovicích si od něj hodně slibují. V uplynulé sezoně řídil v dresu Kladna vyřazení...

Chci zkusit žít úplně sám. Ochrnutý Zelenka o krizích, výzvách i odpuštění

Tomáš Zelenka

Před sedmnácti lety skončil bývalý hokejista Tomáš Zelenka po hrozivém nárazu na mantinel na...

Hodonín myslí na první ligu: Všechno má v rukou svaz. My čekáme

Hokej - ilustrační foto

V tři týdny starém oficiálním rozpisu figurují hokejisté Hodonína v poupravené sedmičlenné skupině...

Najdete na iDNES.cz