Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klukům jsem za výhru vypsal svačinku, prozradil olomoucký Kindl

Denis Kindl v akci. | foto: MAFRA

20 2014
V Šumperku se naučil hokej hrát, teď ho Denis Kindl dvěma góly za 40 vteřin poslal do kolen. Po výhře 8:5 mohl cítit sladkou chuť odplaty, loňské angažmá u Draků bylo oboustranně nepodařené. K tomu už se ale jednadvacetiletý bratr známějšího obránce Detroitu nechce vracet.

"Už se o tom hodně napsalo a něco z toho i překroutilo. Jsem v Olomouci maximálně spokojený, trenéři mi tu věří," zopakoval jen. Kouči Mory k tomu mají důvod, Kindl nasbíral v 41 zápasech 39 bodů a je obrovským překvapením celé soutěže.

Mora měla raketový start do utkání i díky vašim dvěma gólům.
Divákům se musel zápas líbit, tedy nevím jak trenérům nebo gólmanům. Bylo to derby a s výsledkem je u nás maximální spokojenost. Za góly jsem určitě rád.

V 9. minutě jste vedli 4:0, ještě v první třetině ale Draci snížili na 5:3. Co se stalo?
Měli jsme super začátek, ale když vedete 4:0, není to někdy snadné, máte choutky hrát dopředu. Jsme rádi, že jsme druhou třetinu neprohráli, protože Šumperk byl nebezpečný.

V ní jste byli horší než soupeř, náskok vám zachránil gólman Halász, souhlasíte?
Propadávali jsme, soupeř měl moc přečíslení, to se nemůže stávat. Gólman nás podržel, nemít takového, mohli jsme se strachovat mnohem víc.

Místo bránění jste vsadili na to, že vám to padá?
Možná jsme polevili v hlavách. Šumperk má dobrou sezonu, hraje o play-off, bylo mi jasné, že to nevypustí. Jsem rád, že jsme uhráli tři body a soustředíme se dál.

Padlo celkem třináct gólů, to není příliš časté.
Občas to tak je, po první třetině to vypadalo, že to skončí divoce a taky to tak bylo. Letos jsme dostali nejvíc snad čtyři góly, až teď od Šumperku pět.

Jste odchovanec Šumperka, prožíval jste derby o to více?
Už se o tom napsalo hodně, jsem tu rád, trenéři mi věří a jsem tu maximálně spokojený. Klukům jsem jen vypsal svačinku za tři body.

Vedete kanadské bodování týmu, trefil jste se ale po třinácti kolech. Strašila vás odmlka?
Trochu jsem na to myslel. Měl jsem hodně šancí, také jsem se párkrát s pukem rozhodoval špatně. Tentokrát se mi druhý gól odrazil a jsem za to rád. Už bylo na čase.

DJ na stadionu vám začal hrát speciální písničku. Víte o tom?
Vnímám to. Nevěděl jsem, že to je na mě, pak mi to řekl strejda, který se na mě chodí dívat. Je to docela pěkné. Vážím si toho, fanoušci jsou super, ale pokračuje se dál.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze