Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mojí prioritou zůstávají Vítkovice, říká hokejový brankář Šindelář

Filip Šindelář v dresu Havlíčkova Brodu | foto: Petr Lemberk, MAFRA

29 2013
Při svých úvodních čtyřech startech v dresu Havlíčkova Brodu hostující 34letý brankář extraligových Vítkovic Filip Šindelář nepoznal jiný pocit než vítězství. Postupně zastavil střelce Berouna (2:0), Jihlavy (3:2), Benátek nad Jizerou (2:1) a Ústí nad Labem (2:1).

V sobotu však nestačil na favorizovaného soupeře z Mladé Boleslavi, který mu v domácím utkání nasázel pět branek (3:5). "To páté utkání jsme prohráli hodně smolně," připomíná Šindelář, že po dvou třetinách Rebelové vedli 3:2.

Jak vnímáte úroveň první ligy?
Je samozřejmě trošku horší, než extraliga. Ale stále je to docela těžká soutěž. Zvlášť Mladá Boleslav mi to teď docela ukázala.

I tak ale po pěti zápasech máte průměr 1,81 branky na utkání a úspěšnost 94,64 procenta. Vypadá to, že jste ve formě?
Já bych hlavně řekl, že to ukazuje dobrou formu týmu. Já jsem součástí nějakého mužstva a tomu se daří. A to se následně odráží na osobních statistikách hráčů. Ale základem je, aby kvalitně hrál tým.

Když se nyní daří, možná byste se nebránil tomu, si vaše měsíční hostování u Rebelů prodloužit?
To nezáleží přímo na mně. On teď má Dan (Dolejš – pozn. red.) jet na dvacítky, někdy 10. prosince. A současně s tím bych se já měl vrátit do Vítkovic. Tak to bylo domluvené. Pak záleží na další dohodě klubů. Samozřejmě, kdybych nechytal ve Vítkovicích, rád bych přijel pomoct do Brodu. Mojí prioritou však zůstává extraliga.

V Brodě kromě vás využívají dalšího gólmana z extraligy, Ondřeje Kacetla. Jak svého spoluhráče, nebo konkurenta, vnímáte?
Nevím. Jsem v Brodě třetí týden a ještě jsem ho ani nepotkal (usmívá se). Ale jako nějakou konkurenci ho neberu. Oba – v našich týmech, kde jsme – nechytáme. A v Brodě máme dobrou příležitost hrát zápasy. A myslím, že jak já, tak on, jsme za tuhle šanci rádi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze