Střelecká potence byla špatná, říká vítkovický Káňa po prohře se Spartou

Vítikovický útočník Jan Káňa. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

7 2013
Svou nečekanou gólovou střelou od mantinelu přes obránce nastartoval útočník Jan Káňa vítkovický pokus o zvrat v duelu s pražskou Spartou. Bohužel to přišlo pozdě. Vítkovice sice nastřílely ve třetí třetině čtyři branky, ale Pražanům podlehly 4:5.

"Na začátku třetí třetiny jsme prohrávali 0:4 a byli jsme z toho špatní. Pak jsem dal hodně se štěstím gól a to nás nakoplo. Udělali jsme z toho drama," povídal Jan Káňa.

Co zápas rozhodlo? Srazil vás už první gól inkasovaný v závěru první třetiny?
To ne. Nás sráželo, že jsme nedávali šance. Jezdili jsme dva na jednoho, sami na brankáře. Ale střelecká potence byla špatná.

Tři góly jste dostali v oslabení, jeden při vlastní přesilovce. Kde byla chyba?
Bohužel, bylo to špatné. Ale stane se.

Nebyl klíčový i moment, kdy jste se v 51. minutě dožadovali vyloučení hostů za zdržování hry? Sudí vás nevyslyšeli a vzápětí jste inkasovali popáté.
Bylo to sporné. Sice jsem to neviděl, ale kluci říkali, že puk letěl z jejich obranného pásma ven na jejich střídačku. Rozhodčí tvrdili, že se předtím ještě dotknul mantinelu, proto z toho nebyla přesilovka. No a z protiakce jsme bohužel dostali pátý gól. To nás sice zase trochu srazilo, přesto jsme bojovali dál.

V závěru při hře bez brankáře jste měl blízko k vyrovnání, že?
Ondra Roman mi to výborně dával zpoza branky na první tyčku, já ale ten puk bohužel projel a netrefil ho. Škoda. No a Lukáš Kuscera stál tři vteřiny před koncem úplně sám před bránou. Bohužel gól z toho nebyl.

Čím vás Sparta přemohla?
Sparta hrála opravdu hodně dobře, výborně nás napadala, její hráči vyhrávali osobní souboje. Tím to bylo.