Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Horké jaro Litoměřic. Mám obavy, že dojde na nejhorší, přiznává kouč

Momentka z utkání Litoměřice - Olomouc | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2014
Mohli by mít dobrý dojem z úspěšné sezony a historického postupu do play-off, tyhle pocity ale hokejovým Litoměřicím kazí strach o prvoligovou budoucnost. "V tuhle chvíli opravdu nevíme, co bude dál. Sehnat v Litoměřicích peníze na hokej je strašně těžké, bude to zase boj. Snad úspěšný, ale samozřejmě existuje i varianta, že ty peníze neseženeme," přiznal litoměřický kouč a sportovní manažer Daniel Tvrzník.

Takže v tuhle chvíli nevíte, jestli se bude hrát v Litoměřicích 1. liga i příští rok?
Rád bych řekl, že víme, že bez problému pokračujeme a cíle budou naprosto stejné jako letos, ale bohužel nemůžu. Byla to super sezona, krásné návštěvy i atmosféra, snad i kvůli tomu tady zůstane prvoligový hokej zachovaný. Zároveň mám ale velké obavy z toho, že může dojít i na nejhorší.

Co se stalo? Vypadl vám nějaký větší sponzor?
Už letos jsme měli o něco méně sponzorů než loni, partneři se teď shánějí těžko. A ani nevíme, jestli bude dál pokračovat spolupráce se Lvem a Spartou, to v tuhle chvíli není nikdo schopen říct. Čekáme, až jim skončí sezona. Sparta má před sebou play-off, přejeme jim, aby bylo dlouhé. Asi mají teď jiné starosti než řešit příští sezonu a Litoměřice. Musíme počkat. Každopádně nás zase čeká horké jaro.

"Snad to bude úspěšný boj, ale existuje i varianta, že peníze na 1. ligu neseženeme."

Daniel Tvrzník, manažer a kouč Litoměřic

Udržíte opory?
Registrujeme zájem z bohatších klubů o naše hráče, ale pokud budeme pokračovat v 1. lize, to jádro chceme nějak udržet. Ale nemůžeme jít do dostihů s bohatšími kluby, co se týká výše hráčských smluv. Věřím tomu, že když se kluků zeptáte, řeknou, že tady byli spokojení, dostávali peníze včas, měli klid, dobrou přípravu i zázemí, chodí na ně lidi. Ale rozhodující jsou peníze. A já nepůjdu do toho, abych nabízel něco, co nemůžu splnit.

Jen s penězi možná nesouvisí, zda bude pokračovat útočník Martin Chabada, který naskakoval už jen do domácích duelů.
Jsme rádi, že nám aspoň v těch závěrečných zápasech pomohl, ale jinak on sám neví, jak to bude. Dokázal, že na to má, má i chuť hrát, ale rozhodne se v létě, až uvidíme, jak bude vypadat náš kádr, jak jeho program. Rádi bychom, aby pokračoval, ale bude to hodně složité.

Fanoušci hokejistů Litoměřic

Fanoušci hokejistů Litoměřic

Finanční trable vás jistě netěší, ale litoměřická sezona může.
Výpadkům jsme se nevyhnuli, ale to asi žádný mančaft. S velkým předstihem jsme splnili cíl, postup do play-off. Škoda, že jsme neuhráli o pár bodů víc, narazit na Jihlavu nebo Havlíčkův Brod, byla by větší šance postoupit do semifinále. Ale to jsou kdyby, na ta se nehraje. Odehráli jsme dobrou sérii i s Olomoucí, chyběl kousek k sedmému zápasu a tam by se mohlo stát cokoliv. Škoda, že jsme nedohráli kompletní, nebýt zranění, mohlo to taky vypadat jinak. Ale i tak dobrá série z naší strany, kluci nasbírali zkušenosti, já po boku kouče Jirky Doležala taky. Jemu patří velký dík, hodně pomohl k tomu, že diváci odcházeli spokojení.

Tak snad budou chodit na 1. ligu i v příští sezoně. Do kdy se rozhodne?
Jasno by mělo být do konce dubna, kdy začíná příprava. Ale pokud se nám nebude dařit peníze sehnat, tak se bude ten termín asi nějak posouvat. Musíme udělat všechno pro to, abychom prvoligový hokej zachovali. Vždyť to tady nehrajeme pro 100 lidí, nedostáváme příděly. Má to grády, které by to mělo mít.Najdete na iDNES.czmobilní verze