Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Švýcaři? To bude jiný hokej, tuší reprezentant Radil

Lukáš Radil | foto: Profimedia.cz

23 2014
O místo na soupisce pro mistrovství světa se rve dál. Hokejoví reprezentanti sice dostali o víkendu volno, ale na Velikonoční pondělí už se zase všichni sešli v Praze. Lukáš Radil nabitého programu ve sváteční den nelitoval. "Velikonoce stejně neslavím," říká třiadvacetiletý forvard Radil.

Vstupujete do čtvrtého týdne přípravy. Jak jste prožíval předchozí zúžení národního výběru?
Byl jsem napnutý, zda ještě zůstanu, nebo ne. Dařilo se celé naší lajně. Dali jsme góly, takže jsem doufal, že by pokračování mohlo dopadnout.

Zažil jste s reprezentací krátkou ruskou epizodu pod trenérem Hadamczikem. Liší se tréninkové metody pod koučem Růžičkou?
Minule jsem přijel až v den zápasu, takže jsem absolvoval jen dva tréninky. Teď je to spíše tréninkový kemp, takže srovnávat se to moc nedá. Pod panem Hadamczikem jsem toho mnoho nezažil. Teď trénujeme dvakrát denně, takže dávka je srovnatelná jako se začátkem sezony. Jsou tady ti nejlepší hráči, takže je všechno rychlejší.

Na ledě jste strávil v zápasech průměrně 15 minut. Je pro vás vytížení dostatečné?
Byl jsem tím hrozně moc překvapený, že nás trenér Růžička dával i na přesilovky a hlavně na oslabení. V přesilových hrách to funguje způsobem - na kterou lajnu to vyjde, tak ta jde na led. Ale jsem rád, že jsme dostali důvěru při hře ve čtyřech.

Bilance Lukáše Radila v přípravě hokejové reprezentace

Česká republika - Dánsko 4:0 a 2:0:
Branky a nahrávky: 2+0. Střely: 6. Čas na ledě: 30 minut, 18 vteřin.

Česká republika - Norsko 6:2 a 5:1:
Branky a nahrávky: 0+1. Střely: 0. Čas na ledě: 32 minut, 0 vteřin.

Je rozdíl v úkolech, které od vás trenéři vyžadují?
V reprezentaci jsou trochu jiné návyky. Třeba v obranném pásmu se to liší, stejně tak i ve středním se hraje jinak. Na systematické věci, které máme v klubu jinak, si musím zvyknout. Ale problém v tom není. Po pár trénincích si je člověk osahá a popere se s nimi. Je super, že můžu hrát se svými spoluhráči, jelikož víme, kdo kde bude zhruba stát a pohybovat se. Že víme, co ten druhý udělá, je naší výhodou.

V prvním zápase proti Norsku jste však nastoupil vedle Zohorny a Vondrky. Řekl vám trenér, proč vás odsunul od tradiční dvojice spoluhráčů Nosek-Kousal?
Vůbec nevím. Ale zápasů je víc a hráčů bylo hodně, takže trenéři asi chtěli zkusit různé varianty.

Zatím jste sehráli čtyři vítězné zápasy. Švýcaři ale budou po stránce herní kvality jinde.
To ano. Neříkám, že Norové a Dánové byli špatní soupeři. Myslím, že hráli slušně, Dánové nás ve druhém zápase i místy přehrávali, ale Švýcarsko bude ještě o něčem jiném. Hrají hodně obranný styl, takže možná nepadne tolik gólů. Uvidíme, ale určitě se těším.

Daří se i Radoslavu Tyborovi v dresu Slovenska. Stíháte sledovat výkony spoluhráčů z Pardubic?
Koukal jsem, že první zápas ve Francii prohráli, což jsem nečekal. Svědčí to o vyrovnanosti národních výběrů. Postřehl jsem, že pak dal gól. Na ukončení po sezoně proběhlo i nějaké hecování, ale teď ve spojení nejsme.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze