Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán hradeckých hokejistů Mikeska: Ukázali jsme, že mužstvo má tvář

Michal Mikeska v dresu Hradce Králové (uprostřed) v utkání proti Kadani. | foto: Michal Klíma, MAFRA

7 2013
Nový kouč, staří hráči, ale zato lepší výsledky. Kapitán prvoligových hokejistů Hradce Králové Michal Mikeska kvituje agresivnější hru, která vedla k sobotní výhře 4:3 nad Kadaní, už třetí v řadě.

Daří se mu a zdá se, že svými posledními dobrými výkony kapitán hokejistů Hradce Králové strhl i své spoluhráče. Michal Mikeska se po vyrovnávacím gólu na 3:3 na zvratu utkání s Kadaní podílel. A také na tom, že Hradec dal konečně soupeřovu brankáři Hanuljakovi více než jednu branku za zápas a poprvé v sezoně získal tři výhry v řadě.

Z čeho máte větší radost - z překonání Hanuljaka, nebo z pokračující vítězné série?
Z třetího vítězství v řadě. Dáváme víc gólů, hrajeme agresivněji. Obrací se to, ale zdaleka nechci říkat, že už jsme v pohodě. A rozhodně to nechci nazývat šňůrou. Ukázali jsme však, že mužstvo má tvář.

Tvrdíte, že tři výhry nenazýváte šňůrou. Jak byste je pojmenoval?
Velká klika, je potřeba si to přiznat. Myslím tím zápas v Písku. Doma jsme zápas s Kadaní perfektně odmakali. Musíme si z toho vzít to pozitivní: i když se prohrává, držet svou hru, makat. Teď pracujeme na tom, aby se nám soupeř přizpůsoboval a měl by jezdit do Hradce s tím, že už v autobuse prohrává 0:2. Soupeř musí mít respekt, ale ten si nejdřív musíme vydobýt.

Pomohly k obratu svátky?
Je to možná i tím, že nám teče do bot. Pereme se o to, abychom utekli hrobníkovi z lopaty. Nebýt v play-off by bylo hodně špatné.

V čem jsme se tolik zlepšili?
Teď i puky z rohu házíme hned před bránu. Kde jinde dáme gól, když ne z předbrankového prostoru. To by si jinak soupeřův brankář mohl v bráně zapálit cigaretu.

V týmu ale tohle dávno muselo být. Nebo to spustil až impuls v podobě nového kouče?
Nové koště dobře mete (úsměv).Má své názory, vidí hokej zase jinak. Chce vidět vyšší agresivitu v osobních soubojích a třeba i naslepo házet puky na bránu. A taky tím, že se vyměnili trenéři, jsme si i my hráči asi uvědomili, že jsme v průšvihu. Najednou nám to lepí, když nám hoří koudel u zadku. Najednou děláme to, co jsme dělat měli. Z nějakého důvodu to dřív neklapalo.

Vám se teď daří. Z posledních pěti zápasů máte čtyři branky. Cítíte také větší zodpovědnost?
Cítil jsem ji už dřív. Trenéři Hosták a Pospíšil jsou mladí kouči a začínají na této úrovni. Chtěl jsem jim pomoct amrzí mě, že to došlo do tohoto bodu. Kladu si to za vinu. Papírově máme dobré mužstvo, ale na ledě jsme nehráli dobře. Štvalo mě to a snažil jsem se klukům taky něco říct.Najdete na iDNES.czmobilní verze