Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šumperský kapitán Holík: Škoda, že jsme prospali první třetinu

Aleš Holík | foto: MF DNES

20 2014
Hokejisté Šumperka každé kolo bojují o naději na play-off a ukázali to i v Olomouci. Přestože jim během devíti minut napadaly do branky čtyři kusy, zvedli se a kdyby využili své velké šance ve druhé třetině, nemuseli být bez šancí na body. "Je to derby, které nemá favorita. Olomouc už jsme hodněkrát potrápili i porazili. Je škoda, že jsme prospali první třetinu, tím se všechno pokazilo," měl po porážce 5:8 jasno kapitán Draků Aleš Holík.

Co se přihodilo na začátku, že jste rychle prohrávali 0:4? Byli jste ještě v autobusu?
To určitě ne, je to kousek, na to se nemůžeme vymlouvat. Stalo se nám to samé, co s Mladou Boleslaví: zaspali jsme, nebruslili, Olomouc byla lepší, rychlejší a zaslouženě vedla 4:0.

Každopádně jste ukázali, že ani za stavu 1:5 se utkání nebalí.
To bylo jediné pozitivum, že jsme se dokázali znovu dostat do zápasu. Obrovská škoda ve druhé třetině, kdy nedáme tři obrovské šance a z protiútoku dostaneme. To je rozdíl mezi týmy v první čtyřce a ostatními, že mají pět šancí, dají čtyři góly a my dáme jeden.

Gólmani tentokrát nevypadali moc jistě, podřizovali jste tomu taktiku?
Všichni čtyři gólmani jsou výborní. Šturi (Štůrala) za ty góly nemohl, možná u prvního nevěděl, kde má puk, zbytek byl ale do prázdné branky. Vošvec (Vošvrda) na druhé straně – možná jen Sedlákův gól byl jeho. Jinak na výsledku neměli gólmani velkou zásluhu.

Jak vidíte šance Draků v boji o play-off?
Zápasů je ještě jedenáct, nevzdáváme se a budeme bojovat stoprocentně, i když víme, že bychom šli nejspíš na Mladou Boleslav. Chceme play-off hrát, musíme se zmobilizovat, dát do toho všechny síly a dostat se do osmičky.

Máte výhodu, že nejsilnější týmy máte za sebou?
To si nemyslím. Boleslav je o trochu jinde, ale zbytek týmů jsou plus minus dvacet procent vyrovnané. Každý může porazit každého.

Letos jste ztratili všechna čtyři derby. Berete to prestižně nebo je to záležitost fanoušků?
Je to spíš o fanoušcích. Pro nás je to prestižní v tom, že to máme šedesát kilometrů. Ale známe spoustu kluků, píše se o tom v médiích a je to vyhrocené. A kromě prvního zápasu u nás a první třetiny posledního byly všechna derby vyrovnaná. Bylo na co koukat a diváci z toho měli super zábavu.

A navrch i emoce v závěru?
To je vždycky. Je to pokaždé vyhrocené, nevím, jestli to bylo vyřizování starých účtů. To k hokeji patří, myslím, že to nebylo nic extra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze