Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyhráli jsme, ale nemyslím, že bychom se měli radovat, řekl Sobotka

ŠUP HO TAM! Český hokejový útočník Vladimír Sobotka překonal v 1. minutě utkání zmateného norského brankáře. | foto: Reuters

18 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Stačilo 39 vteřin, aby dostal český tým do vedení. Hokejový útočník Vladimír Sobotka byl v zápase s Norskem autorem jediné trefy, která rozhodla o důležitém vítězství. Po utkání však nadšeně nevypadal. Naopak se držel hodně při zemi. "Mám ze zápasu smíšené pocity," řekl Jágrův centr.

Proč?
Zase jsme přestali hrát. Zbytečně jsme ztráceli puky ve středním pásmu, toho se musíme vyvarovat. Norové nehráli špatně, ale my jim to ulehčovali. Propadáme na červené a jejich obránci házeli kotouče na útočnou modrou, útočníci chodili do rychlých brejků. To nás zbytečně oslabovalo a je naopak dostávalo do hry.

Zlepšila se aspoň obrana modré čáry, o které mluvil trenér Růžička?
Zlepšuje se to každý zápas, ale problém je, že ztrácíme puky na naší útočné a pak už nestíháme dobruslovat. Beci jsou vzadu na všechno sami. Na tom musí útok zapracovat, defenzíva není jenom o obráncích. Musíme si navzájem pomáhat.

Dá se říct, že jste měli trochu i smůlu - čtyři tyče?
Jo, ale nemůžeme se uspokojit a říct, že jsme dali tři tyče a že jsme tím pádem měli smůlu. Šance jsme měli, ale gól jsme nedali a hokej se hraje na góly. Norsko šance také mělo, takže můžeme děkovat Sašovi Salákovi. Příště musíme v gólovce zachovat chladnou hlavu. Mohli jsme dát klidně pět branek a byl by klid.

Fotogalerie

Je to o důrazu před brankou?
Přesně tak, v dnešní době nedáš gól jinak. Musíš jít před bránu a tečovat puk nebo ho vrazit i s gólmanem za čáru. Tak padl i ten můj gól: Jarda Jágr to tam hodil a já s Hertlíkem jsme šli do brány. Gólmanovi to vypadlo a nevěděl, kde má puk. To je cesta.

Stihl jste si všimnout, že je gólman dezorientovaný?
Prostě jsem ho tak vymíchal, že už koukal hlavou dozadu. Ne, vážně: vypadl mu puk a hledal Hertlíkovu dorážku. Já jsem tam měl odkrytou bránu, tak jsem si puk podržel, abych náhodou neminul. Pak už to bylo snadné.

Takže trošku štěstí?
Jo, bylo to štěstí, ale mám smíšené pocity ze hry. Nemyslím si, že bychom se měli z něčeho radovat. Máme se v čem zlepšovat. Líbily se mi zápasy se Švédy a s Kanadou. Když takhle budeme hrát pokaždé, můžeme uspět s každým. Na druhou stranu jsou všechny týmy našlapané, stíhají s námi bruslit a takticky nejsou také špatně vybavené. Nesmíme je podceňovat.

Dal jste první gól v reprezentaci - máte schovaný puk?
Jo, Hertlík mi ho přivezl, mám ho schovaný.

Ubývaly vám během zápasu síly po nemoci? Jak se cítíte?
Ještě nejsem úplně ideální, jsem trošku oslabený, ale na to se nebudu vymlouvat.

Byly to ke konci velké nervy?
Takové zápasy musíte odehrát s chladnou hlavou. A hlavně musíme zapracovat na koncovce - když máš puk mezi kruhy a seš tam sám, musíš dát gól. Nemůžeme střílet brankáři do břicha.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze