Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozsíval chybuje a fanoušci Rangers na něj zlostně bučí

Michal Rozsíval New Yorku Rangers v utkání NHL proti New Yorku Tampě v Praze. | foto: Michal Šula, MF DNES

18 2008
Stal se nenáviděným mužem. Kdykoli se dotkne puku, celá Madison Square Garden začne hromově bučet. Hokejový obránce Michal Rozsíval prožívá těžké časy, protože se proti němu spikli vlastní fanoušci. Čím si je proti sobě popudil?

Důvod je prostý: během pouhých deseti dnů před jejich zraky zavinil tři góly ve vlastní přesilovce.

New York Rangers kvůli němu nejprve prohráli městské derby s Islanders, v sobotu pak musel tým po jeho chybách honit vítězství po samostatných nájezdech v duelu s Bostonem.

Připomeňme si ty kritické momenty.

Rangers v zápase s Islanders hrají za stavu 0:0 na začátku třetí třetiny přesilovku a Rozsíval nezachytil odražený puk. Toho se zmocnil Thompson a po rychlém protiútoku dává dorážkou svůj premiérový gól v NHL.

O pár minut později hrají Rangers další přesilovku, jenže Rozsíval na modré špatně nahrává. Kotouče se zmocňuje Park a po rychlém kontru zvyšuje krásnou střelou na 2:0.

PODÍVEJTE SE NA ROZSÍVALOVY CHYBY V DUELU S ISLANDERS


Vše vygradovalo v utkání s Bostonem, ve kterém Rozsíval působí jako nemotora. V přesilovce dostal skákavou přihrávku od Dubinského a puk se mu zamotal mezi nohama. Tak dlouho se točil na místě, až mu ho sebral soupeř a následuje klasický scénář: rychlý brejk a gól.

PODÍVEJTE SE, JAK ROZSÍVAL ZAVINIL GÓL S BOSTONEM


Od té chvíle to už fanoušci nevydrželi. "Bylo až udivující, s jakou intenzitou dávali svou nelibost Rozsívalovi najevo," píší zámořské deníky. Jakmile se totiž hned při dalším střídání dotkl puku, celá aréna sborově bučela. A vydržela u toho po celý zbytek zápasu.

Ještě štěstí, že Rangers duel nakonec otočili.

"Už jsem se s Michalem bavil a myslím, že je všechno v pořádku," vykládal o den později klidný trenér Tom Renney. "Nemusí se bát, že by ho spoluhráči nepodrželi. Nejdůležitější pro něj je, aby zůstal nad věcí, byl asertivní a aktivní na ledě. Zkrátka aby neztratil hlavu a věřil si. Pak si znovu získá respekt fanoušků."

Zní to hezky, ale zkuste se vžít do Rozsívalových pocitů. Jaké teď pro něj musí být, když ho na začátku přesilovky trenér poplácá po zádech a řekne: "Běž na led."

"To je hokej, takoví jsou fanoušci," glosoval Renney situaci. Rozsívalovi dál věří. Aby ne, když s ním klub v létě podepsal novou čtyřletou smlouvu na závratných 20 milionů dolarů.

"Má za sebou excelentní výkony a v NHL patří mezi lepší obránce. Každý se jednou dostane do těžšího období, ale nemyslím si, že by ho tohle mohlo rozhodit. Spoluhráči mu nic nevyčítají a vedení také ne, protože by to byla nejhloupější věc, kterou bychom mohli udělat," říká trenér.

Pochopí to i fanoušci? Nebo bude Rozsíval hrát neustále pod tlakem jako donedávna jeho krajan Marek Malík?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze