Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rozsíval: Trojka nebyla, tak beru číslo po Strakovi

Michal Rozsíval už je v Quebeku. | foto: ČTK

8 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Michal Rozsíval, poslední posila hokejové reprezentace na mistrovství světa, už dorazil do Quebeku. Ovšem se zpožděním, a nestihl tak dopolední rozbruslení před prvním zápasem v osmifinálové skupině se Švýcarskem. "V New Yorku to bylo na letišti docela dobrodružství," přiznal.

Vyjet na led ale stihl aspoň ve středu v New Yorku se svým spoluhráčem z Rangers, brankářem Henrikem Lundqvistem, který bude reprezentovat Švédsko.

"Budeme proti sobě hrát, tak jsme si z toho trochu dělali legraci," řekl Rozsíval.

Jak člověk trénuje sám?
Je to těžké. Nedřel jsem, šlo spíš o to být na ledě, zabruslit si a zastřílet na branku.

Čeká vás první mistrovství, co od něj očekáváte?
Jedu sem s tím, že chci udělat velký úspěch.

Budete večer nervózní, když vás čeká premiéra?
Doufám, že ne. Sice je to mistrovství světa, ale pořád jde jenom o hokej. Když je něco poprvé, je člověk nervózní ze začátku, ale většinou to po pěti minutách přejde. Tak snad to bude stejné i dneska proti Švýcarům.

Trenér Hadamczik vám prý po telefonu vysvětloval, jakou budete mít pozici v týmu. Přiblížíte, co jste si povídali?
Jenom řekl, že se mnou počítá, že bych měl hrát stabilně v základní sestavě a že budu hrát v obranné dvojici s Filipem Kubou. To je všechno.

. O Jágrovi

Celý hokejový svět řeší, kde bude v příští sezoně hrát Jaromír Jágr. "Podobnou otázku jsem tak trochu čekal," usměje se Rozsíval při zmínce o nejlepším českém hokejistovi. Jaký je jeho názor? Zůstane v Rangers, nebo neodolá vábení ruského Osmku?

"Nechci moc spekulovat, ale je mi jasné, že by o tomhle všichni rádi věděli víc. Už jenom proto, že budou Rangers na podzim hrát v Praze. Rozhodnutí je trochu na Jardovi, trochu na New Yorku. Myslím, že by Jarda rád zůstal, ale nechci předbíhat."

Co o něm víte?
Osobně ho moc neznám. Vím jenom, že to je dobrý hokejista s výbornou střelou, který má hodně zkušeností. Myslím, že by naše spolupráce mohla být dobrá.

Vaše oblíbená trojka je v národním týmu obsazená, jaké budete mít číslo?
Osmadvacítku jako v Pittsburghu, takže se vrátím ke svému starému číslo. Nehrál s ním v nároďáku Martin Straka? No vidíte, to je kámoš, tak doufám, že mi to přinese štěstí.

Cítíte se ve formě?
Je mi dobře. A i když mám za sebou play-off s Rangers, sil mám dost. Formu jsem si udržel, i když jsem měl nějaký herní výpadek.

Jaká vlastně byla v New Yorka nálada po vyřazení ze Stanley Cupu?
Smutek tam samozřejmě byl, ale už to přebolelo. Já osobně jsem rád, že jsem tady.

V čem byl Pittsburgh lepší?
Největší chybou bylo, že jsme v prvním zápase neudrželi vedení 3:0. Ale i když jsem si myslel, že jsme s nima občas hráli vyrovnané zápasy, byl Pittsburgh nakonec lepší. Má Malkina a spol., a ti dominovali.

A co Crosby, je tak dobrý, jak se o něm říká?
Je hodně dobrý. Má hodně talentu, navíc na sobě pracuje. A je to vidět: má přehled, je rychlý a silný. Jeho výsledky mluví za všechno.Najdete na iDNES.czmobilní verze