Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Roztleskávačku po hokeji sexuálně obtěžovali

19 2004
New York - Majitelé Madison Square Garden, domovské haly hokejového klubu New York Rangers, mají velký problém. Vedoucí roztleskávaček newyorského klubu Courtney Princeová svým kolegyním prozradila, že jí jeden z členů vedení haly sexuálně obtěžuje a rázem byla propuštěna. Teď vlastníka arény žaluje za neoprávněné propuštění.

Princeová podle agentury AP obvinila manažery společnosti Cablevision Systems Corporation, která Madison Square Garden řídí, že brali některé mladistvé roztleskávačky do barů a restaurací a tam jim nalévali alkohol, což zákon zakazuje.

Na jedné z prosincových party se také údajně odehrálo inkriminované sexuální obtěžování žalobkyně. Ta byla později propuštěna poté, co své zaměstnavatele nazvala sexuálními predátory.

Vedení MSG označilo obvinění ze strany Princeové za neopodstatněná a její výroky za pohrdání nadřízenými.

Bývalá cheerleader si však dodatečně může přijít na pěkné peníze. Americký Výbor pro rovné příležitosti v zaměstnání už v srpnu došel k názoru, že Princeové náleží odškodné ve výši 800.000 dolarů (přes dvacet milionů korun).
 
Roztleskávačky mají sice ve smlouvě striktně zakázány pletky s hráči, o vztahu k ostatním pracovníkům haly na Manhattanu ovšem v kontraktu žádná klauzule není.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze