Ručinského gól zahájil nástup Dallasu

3 2001
New York - Jen Martin Ručinský a Ladislav Benýšek se jako jediní čeští hokejisté zapsali v nedělních zápasech zámořské NHL mezi střelce. Ručinský zahájil cestu k vítězství Dallasu ve Vancouveru, když se za stavu 2:2 ve čtyřicáté osmé minutě překonal Dana Cloutiera v brance domácího týmu - vítězství 4:2 pečetil o tři minuty později Langenbrunner. Benýškův gól Minnesotě k vítězství nad St. Louis nepomohl, zápas skončil remizou 4:4. Na vítězný gól Washingtonu v Carolině přihrával v prodloužení obránce František Kučera.

Velkou zásluhu na vítězství má i Jaromír Jágr, který asistoval u dvou gólů, ten druhý, Christičův, znamenal v poslední minutě normální hrací doby vyrovnání.

Brankář Mike Richter z New York Rangers vychytal proti Tampě podruhé za sebou čisté konto a výrazně se tak zasloužil o vítězství svého týmu 1:0. O jediný gól zápasu se v jeho osmačtyřicáté minutě postaral domácí obránce Brian Leetch.

Hokejisté Washingtonu prohrávali po první třetině nedělního na ledě Caroliny 1:3, dokázali však zápas otočit a zvítězili v prodloužení 4:3. O vyrovnání se v poslední minutě normální hrací doby při hře bez brankáře po asistenci Jaromíra Jágra postaral Dmitrij Christič, rozhodující branku vstřelil po přihrávce Františka
Kučery ve čtvrté minutě nastaveného času Jeff Halpern.

Rozhodující gól přišel po závaru v obranné třetině domácích. Puk se dostal k Halpernovi, který zápěstím propálil vše, co mu stálo v cestě. "Snažil jsem se jen dát co největší ránu. Mířil jsem prostě někam na bránu a ani nevím, kudy to prošlo," krčil rameny střelec.

Po tradičně špatném začátku sezóny se Capitals začínají dostávat do obvyklé formy a v Jihovýchodní divizi stáhli náskok vedoucí Caroliny už na šest bodů. "V poslední době se nám náramně dařilo, v úvodu nového ročníku jsme však hodně ztratili. Dohnat, co jsme zameškali, nám zabere ještě hodně času," nepropadl sebeuspokojení Halpern.

"Víme, že na Washington máme, dnes jsme ho však přehrát nedokázali. Měli jsme ho na lopatě a kdybychom přidali za stavu 3:1 ještě nějaký gól, Capitals by se určitě složili. Škoda, že jsme nedokázali využít naše přesilové hry," litoval domácí útočník Jeff O'Neill.

Do branky Nashvillu se v Anaheimu proti Mighty Ducks postavil český gólman Tomáš Vokoun, prohře Predators 2:4 však zabránit nedokázal. Svůj první gól v této sezóně NHL vstřelil v zápase proti St. Louis obránce Ladislav Benýšek z Minnesoty Wild, jež remizovala s Blues 4:4.

Výsledky NHL:
Carolina - Washington 3:4 v prodl. (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)
 4. Brind'Amour (Ozolinš), 10. Battaglia (Kapanen, Brindamour), 20. O'Neill (Francis, Kapanen) - 15. Dahlen (Jágr), 52. Klee (Oates, Cote), 60. Christič (Gončar, Jágr), 64. Halpern (Kučera, Dahlen). Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 730.

New York Rangers - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka:
48. Leetch (York). Střely na branku: 27:20. Diváci: 17 866.

Minnesota - St. Louis 4:4 po prodl. (2:0, 1:3, 1:1 - 0:0)
6. Benýšek (Brunette, Gáborík), 11. Hendrickson (Žolotok, Brunette), 27. Dupuis, 58. Brunette (Dowd, Gáborík) - 27. Mellanby (Stillman, Dedmitra), 27. Varlamov (Mayers), 38. Drake, 58. MacInnis (Demitra, Tkačuk). Střely na branku: 27:34. Diváci: 18 568.

Anaheim - Nashville 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
23. (McInnis, Kariya) a 37. LeClerc (Tverdovský, Kariya), 24. Friesen (McInnis, McDonald), 43. Cullen (Titov, Salej) - 11. Fitzgerald (Legwand), 13. Ronning (Hartnell, Johnson). Střely na branku: 31:23. Diváci: 10 214.

Vancouver - Dallas 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
9. Linden (Jovanovski, Kurtz), 43. Jovanovski (Cooke) - 22. Matvichuk (Modano, Lehtinen), 36. Modano (Brunet, Muller), 48. Ručinský (Muller, Sydor), 51. Langenbrunner (Lehtinen, Belfour). Střely na branku: 28:27. Diváci: 16 970.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet bodů v kandském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branky a +/- body za účast na ledě při vstřelených a obdržených gólech)