Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský dorazil bez bruslí, přesto se těší

13 2001
P r a h a - Jen s jednou velkou taškou dorazil do Prahy ze zámoří hokejista Martin Ručinský, útočník Montreal Canadiens. V černém kabátě se přivítal s rodinou a rozhodil ruce. "Nemám žádné další brašny. Hokejky a brusle jsou pryč. Snad někdy dorazí," povzdychl si jeden z hlavních tahounů národního týmu pro světový šampionát. "Velkou část sezony mě trápila zranění. Takže jsem docela čerstvý a těším se," říká Ručinský. Teď si na chvilku odpočine, popovídá s přáteli a v pondělí se bude hlásit na reprezentačním srazu.Přečtě si rozhovor s Radkem Dvořákem a další zajímavosti o krajáncích z NHL

Případný úspěch by hodně potřeboval, po smolné sezoně je trochu rozmrzelý. Od prosince ho trápily zdravotní patálie. Nejdříve si přetrhal kolenní vazy, vynechal 21 zápasů. A potom mu drsný protivník narazil stehno, stop na další boje. "Byl to pro mě velmi rozkouskovaný a nepříjemný rok. Šampionát beru trochu jako zadostiučinění," povídá hlavní pilíř slavného Montrealu.

Hodně se před uzávěrkou přestupů spekulovalo, kam uznávaný bruslař zamíří. Vymění ho klub? objevovaly se titulky. Mluvilo se i o Pittsbughu, kam ho měl lanařit kouč Ivan Hlinka. "Něco jsem zaslechl. A teď to bude ještě horší. Po příští sezoně jsem volný hráč, můžu jít kam chci," připomíná Ručinský. V průběhu nadcházejícího ročníku se tedy bude muset Montreal rozhodnout, co s hlavní oporo vyvede. "Buď mě vymění, nebo nabídnou smlouvu. Uvidíme."

"Co bych chtěl já? Nevím, ještě se budu rozhodovat." Montreal ho stále láká, strávil tam šest sezon. Ale má i podmínky, jinak půjde jinam. A nejde jen o peníze. "Záleží na tom, jak se tým posilní. Potřebujeme koupit zkušené hráče, s nimiž bychom mohli bojovat v play off," přeje si Ručinský. "Pokud vedení nakoupí znovu nějaké mladíky, nemělo by to cenu." V současné době ale nechce předbíhat, vše se vyřeší až v průběhu soutěže.

V národním týmu by se v jednom útoku měl potkat znovu s kamarádem Robertem Reichlem. V poslední době si hodně telefonovali, ani jeden na tom nebyl zdravotně v pořádku. "Když už jsem na tom byl dobře já, tak se najednou zranil Robert," popisoval útočník. "Ale teď snad budeme oba v pořádku a pojedeme." Sejdou se oba jednou zpátky v Litvínově? "Jo, uvidíme, třeba někdy..."

Olympijský šampion z Nagana si uvědomuje, že reprezentace má před sebou těžký úkol. Dvakrát za sebou vyhrála titul, fanoušci jsou namlsaní. "Je to ohromná zodpovědnost, nechceme, abychom uklouzli," přeje si. Dosavadní rozpačité výsledy národního mužstva sleduje, nic si z toho ale nedělá. "Kostra týmu ještě není spolu, to se spraví." Věří i gólmanům, Hnilička i Salfický jsou podle něj dost kvalitní. "Zase budeme mít silné brankáře," věří Ručinský.

"Ani jeden kufr nepřiletěl," smutní hokejový útočník Martin Ručinský popříletu z Montrealu

Hokejový útočník Martin Ručinský poskytuje rozhovor po příletu z Montrealu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze