Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský letos asi dohrál

15 2001
M o n t r e al - Na zbytek sezony v NHL se už Martin Ručínský dodívá asi jako divák z tribuny. Útočník týmu Montreal Canadiands má nepříjemně naražené stehno a zraněný sval mu zřejmě nedovolí letos ještě nastoupit na led. Nepříjemný úraz přivodil českému hráči obránce San Jose Bryan Marchment, když jej prudce udeřil kolenem. Pokud se vyplní prognózy lékařů, Ručinský by se nemohl zúčastnit ani světového šampionátu v Německu.

Český hokejista odkulhal do šatny s pomocí spoluhráčů a na led se už nevrátil. Chirurg Eric Lenczner mu dnes podle agentury AP oznámil, že svalové zranění je takového charakteru, že jej v této sezóně již pravděpodobně nepustí na led. Ručinský by se tak nemohl zúčastnit ani světového šampionátu v Německu. Ručinský po rozhovoru s lékařem uvedl, že nehodlá riskovat zhoršení svého zranění. "Doktor Lenczner mě varoval, že pokud bych dostal podobný úder, stav svalu by se mohl značně zhoršit," řekl český hokejista listu Montreal Gazette.

Marchment je znám právě tím, že často zasazuje protihráčům 'koňara'. Za faul na Ručinského dostal třízápasový trest a přijde o téměř 90.000 dolarů z platu. Ručinského začátkem roku sužovalo zranění kolena, kvůli němuž chyběl téměř dva měsíce a nestihl 21 zápasů. Jeho dosavadní bilance je 12 branek a 18 asistencí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze