Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský: Naše lajna je skvěle složená

27 2004
Praha - Parádní představení sehrál v utkání proti Kazachstánu hokejový útočník Martin Ručinský. Na výrazné výhře 7:0 nad outsiderem skupiny A se podílel třemi brankami. "Je to důležitá výhra. Hlavně, že jsme se netrápili jako Kanada s Rakouskem," připomněl Ručinský pondělní duel a první překvapivý výsledek mistrovství světa.

V sobotu, těsně po svém příletu ze zámoří, nastoupil proti Lotyšsku. Svůj výkon označil za syrový. To už po zápasu s Kazachstánem tvrdit nemusel. V první třetině pohotově zakončil po Prospalově přihrávce zpoza branky, další dvě branky přidal po šikovných kličkách.

"Ale už se těším na utkání se silnějšími soupeři," řekl útočník, který si pochvaluje souhru s Prospalem a Dvořákem. "Skvěle sestavená lajna, vyhovíme si."

Výsledek napovídá, že utkání bylo jednoznačnou záležitostí. Bylo to opravdu tak snadné?
Měli jsme dobrý nástup. V tom to bylo jednodušší. Kdybychom ho neměli, tak by se mohl zápas táhnout. Jako třeba Kanada s Rakouskem. Prohrávali dva nula a museli vynaložit hodně sil, aby to nakonec vyrovnali. Do takových problémů jsme se nechtěli dostat. Chtěli jsme mít výborný nástup, jako proti Lotyšům. To se nám povedlo. Zápas byl v naší režii a byl rozhodnutý.

Proti Kazachstánu jste si zahrál i na olympiádě v Naganu. Jaké bylo tehdejší a současné Kazašské mužstvo?
Podobné. Mají docela dobré hráče. Není to silový tým, mají v něm technické hokejisty, dobré bruslaře. Ale samozřejmě je vidět rozdíl mezi námi a nimi. V některých momentech jsme je přetlačili a silově přehráli. Ale nelze je podcenit. Ani je ani nikoho jiného. Pak se může stát to, co se stalo Kanadě s Rakouskem. Když vám tato mužstva dají gól, hraje se proti nim těžko.

V sobotu, po utkání s Lotyšskem, jste říkal, že byl váš výkon syrový. Proti Kazachstánu jste se blýskl třemi góly. Už jste se cítil v pohodě?
O sto procent lépe. Trochu jsem se vyspal a také najedl. Už jsou to dva dny od té doby, co jsem přiletěl. Ještě se necítím úplně skvěle, ale každým dnem se to lepší.

Říkáte najedl. Jaké menu vám pomohlo k hattricku?
Jo, to kdybych věděl... V den zápasu ale jím vždycky špagety, kuře a dušenou zeleninu. Někdy to tam padne, někdy ne. Jídlem to určitě není.

Váš útok se dnes prosadil. Jak se vám zamlouvá spolupráce s Prospalem a Dvořákem?
Je to dobře složená lajna. Máme vše, co potřebujeme. Venca Prospal je výborný centr, má skvělé přihrávky. Výborně čte hru a má cit pro puk. Dvořka je strašně rychlý. Vytvoří skvělým pohybem hodně místa. Všichni se skvěle doplňujeme a vyhovujeme si. Dali jsme nějaké góly, tak doufám, že to bude pokračovat. I když jsme góly nedali, tak jsme měli ve hře dobré momenty.

Těší vás, že jste Tomáši Vokounovi pomohli udržet čisté konto?
Určitě. Po druhé třetině jsme si řekli, že budeme hrát na to, abychom nedostali gól, abychom Tomášovi k čistému kontu pomohli. Kazaši sice měli na konci nějaké šance, ale Tomáš chytá výborně. Celý rok měl skvělou sezonu, chytá skvěle a jsme rádi, že ho tady máme.

Šance měli především v dlouhé přesilovce pět na tři...
Rozhodčí nás vyloučil do třech, pak ještě jednou, takže jsme tak hráli přes dvě minuty. Ale kluci, co tam byli, to odehráli skvěle. Ani jsme je k ničemu nepustili. Měli tam pár střel, ale to Tomáš pochytal.

Těšíte se už na utkání se silnějšími týmy?
Samozřejmě. Tyto zápasy, to je taková nutnost. Když je vyhrajeme, tak se nic neděje, kdybychom náhodou klopýtli, tak je to samozřejmě průšvih. Osobně se ale těším na silnější soupeře. Ať se hraje pořádný hokej a hra má úplně jiný náboj.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze