Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský se stěhuje do Vancouveru

11 2004
New York, Praha - Hokejový útočníkMartin Ručinský znovu zabalil tašky a vydal se za další štací v NHL. Po tříleté pauze se vrací do Kanady, tentokrát do Vancouveru. Dvaatřicetileté křídlo se těsně před uzávěrkou přestupů v zámořské lize stalo další obětí úsporných opatření soužících se New York Rangers.

Nejbohatší klub NHL znovu nezvládá cestu k bojům o Stanley Cup. Posedmé v řadě zřejmě nepostoupí.

O angažmá se Ručinský bát nemusel. Detroit, Dallas, St. Louis, Edmonton... Seznam zájemců o šikovné křídlo byl dlouhý. Vyhrál Vancouver.

V Kanadě strávil Ručinský většinu kariéry. S Josefem Beránkem v roce 1991 zůstal po Světovém poháru v Edmontonu. Pak hrál v Quebeku. Sedm let strávil v Montrealu.

Vlastní speciální pas, jenž mu přiznává všechna práva kanadského občana s výjimkou volebního.

Přesto v létě oslavoval smlouvu s Rangers. V New Yorku dokončil nevydařenou sezonu 2001-2002. Svědčila mu spolupráce s centrem Lindrosem a křídlem Pavlem Burem.

Toužil po Stanley Cupu. V New Yorku by se do bojů o slavný pohár ani nedostal. S Vancouverem může dojít daleko. "Nikdy jsem neměl sezonu, v níž bych mohl hrát o Stanley Cup. Tentokrát tu šanci mám," řekl Ručinský serveru TSN.

Přestup dvojnásobného světového šampiona rozesmutnil reprezentačního trenéra Slavomíra Lenera, který s ním počítal pro mistrovství světa.

Ručinský by ve Vancouveru mohl být náhradou za útočníka Todda Bertuzziho, který dostane distanc za napadení soupeře. Nastoupit měl Ručinský už včera v noci.

Do útoku k Bobby Holíkovi a Jaromíru Jágrovi se tak v Rangers místo Ručinského posunul další český útočník Jan Hlaváč. A první útok zařídil výhru 2:0 v Atlantě. Jágr dal první gól, na druhý nahrál Holíkovi.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze