Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručinský si po nárazu napamatuje ani tyčku

6 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pár vteřin před koncem napálil tyčku, přesto si nic nepamatuje. Hokejový útočník Martin Ručinský si poslední minuty zápasu s Ruskem vybavuje jen velmi matně, po zákroku beka Višněvského byl hodně otřesený. "Chtěl jsem se u mantinelu otočit za pukem a v tu chvíli jsem dostal asi loktem do hlavy," popisuje zámořská posila Montreal Canadines. Cestou na střídačku málem upadl, podlomily se mu nohy. "Ztratil jsem rovnováhu, málem jsem ani nedojel si sednout," vzpomínal na osudný okamžik ze závěrečné třetiny.

Vy jste toho beka neviděl?
Otáčel jsem se za pukem a v tom mě srazil. Asi to byl loket. Musel jsem mít lehký otřes mozku, motala se mi hlava.

O Višněvském se říká, že v NHL hraje hodně záludně...
Je to hráč, jenž si vyskakuje na podobných turnajích. V NHL se skoro nedostane na led, spíše sedí. Ale tady si troufá, hraje hodně zákeřně. Takový palácový typ.

O nastřelené tyčce opravdu nevíte?
Ne. Poslední minuty zápasu si vybavuji jen velmi matně.

Hned po zápase vás odchytla německá televize k rozhovoru. Kapitán Reichel ale všechny svolával do kabiny, že si nejdříve provedete vítězný pokřik. Vy jste ale moc nereagoval.
Byl jsem po zákroku ještě otřesený, nevěděl jsem, co se děje.

Kolikrát už jste měl podobných otřesů mozku?
Asi pět nebo šest. Není to tedy žádná sranda, možná, kdyby mě narazil více, tak pro mě turnaj skončí. Při podobném otřesu člověk neví kde je, proč tam je, nemůže bruslit. Hned po utkání jsem si to ledoval, ale hlavně to chce klid.

Dnes na tréninku jste se cítil už lépe?
Před ním mě hlava trochu bolela, ale při něm už to bylo lepší.

Večer nastoupíte?
Uvidím, jak se budu cítit. Trochu si zdřímnu a rohodnu se. Znovu říkám, že otřes mozku není legrace, tady jde hlavně o zdraví. Kdybych nebyl úplně fit, raději si odpočinu a nastoupím až v úterý proti Kanadě

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze