Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Pejchar doma oslavil Vánoce a vrátil se na Sibiř

Rudolf Pejchar | foto: Daniel Beran, MAFRA

20 2014
Hokejový trenér Rudolf Pejchar, který už přes rok působí v týmu KHL sibiřském Chanty-Mansijsk, se objevil na skok doma. „Máte pravdu, že jenom na skok. Takže na vás mám tak dvě minuty,“ žertoval s novináři na plzeňském zimáku. „Můj čas je přesně rozplánovaný. Ale je dobré, že vstávám podle ruského času. Ve čtyři ráno, den je potom delší,“ usmíval se.

Pak se přece jen rozpovídal o svém ruském angažmá, o tom jak i na dálku sleduje plzeňský hokej. Ale také o tom, že dál slaví české Vánoce, i když letos s předstihem.

„Byla to naše klasika, ale rychlovka. Pozvat rodiče, bráchu, děti...,“ vyprávěl. V pátek ráno už opět odletěl do Ruska. „Tam mají až pravoslavné Vánoce v lednu a to už jde mimo mě,“ doplnil Rudolf Pejchar.

V čem je druhá sezona v Rusku jiná oproti té premiérové?
Vím už, co mě tam čeká. Nepřekvapí mě tolik věcí jako na začátku. Jsem ostřílenější. Člověk si zvykne na všechno. I když v Rusku si nikdy nemůžete být jistí ničím. Pětkrát jsme prohráli a hned přišel ředitel, že jestli se to nezlepší, tak jdeme. A to se potom klepou i maséři.

Ale ruská zima už vás asi nezaskočí. Jaké tam vůbec momentálně panuje počasí?
Teď mi říkali, že se tam oteplilo, takže je jenom minus dvanáct. Ale jinak tam v zimě teploty klesnou i na víc než třicet stupňů pod nulou.

Jak se daří Chanty-Mansijsk po herní stránce?
Před reprezentační přestávkou se nám dařilo, šest ze sedmi zápasů jsme vyhráli. Byli jsme na dlouhém tripu ve Vladivostoku a Chabarovsku, vyhrávali jsme. Panovala dobrá nálada. Teď jsme devátí, jediný bod od play-off.

Takže šance proniknout do play-off je reálná?
Teď vidím, že ano. Mančaft se dal dohromady, šlape to. Do konce základní části zbývá 21 zápasů. Říkáme si, že když jich deset vyhrajeme, budeme tam.

Vaši brankářští svěřenci se vám ale vyměnili.
Birjukov se tam malinko nepohodl s vedením, takže ho vyměnili. Místo něho přišel Kanaďan Brust z Medveščaku Záhřeb. Zpočátku jsem z toho byl smutný, protože Birjukov byl mým patronem. Takový už ale hokej bývá, je to i byznys.

Sledoval jste Plzeň? A jak vám bylo, když se jí zrovna nedařilo?
Trápil jsem se i já, protože vím jaké to je. Když se nedaří, není v mančaftu pohoda. Jsem rád, že už se kluci z toho dostali. I když i tady je tabulka nesmírně vyrovnaná. Musí ve zlepšených výkonech pokračovat. Stačí čtyřikrát v řadě prohrát a zase se budou plácat dole.

Neuspokojivé výsledky odnesl vyhazovem trenér Milan Razým, váš dlouholetý parťák...
Pracovali jsme tady spolu dlouho. Mrzelo mě to, ale takový už je osud trenérů. S tím se nedá nic dělat.

Jste v kontaktu i s brankářem Matějem Machovským?
Já jsem ho po textovkách, jak bych to řekl slušně? Popíchl. On má věci, na kterých by měl zapracovat a nedělá je, proto dostával góly.Najdete na iDNES.czmobilní verze