Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rukavice dolů! Čeští hokejisté se bijí v NHL

David Kočí ze St. Louis (vlevo) v potyčce s Andrewem Petersem z Buffala. | foto: ČTK

20 2008
Čeští hokejisté v NHL ukazují, že i oni umějí shodit rukavice a pustit se do pěstního souboje. Ze čtyř soubojů, které svedli, neodešli podle hlasování čtenářů zámořského serveru hockeyfights.com, specializovaného na hokejové bitky, ani jednou poraženi. A není to jen zásluhou Davida Kočího, prvního českého bitkaře v NHL, nyní hráče St. Louis.

Přidali se i urostlí obránci Šmíd s Kubinou... A naposledy v úterý Martin Hanzal, talentovaný útočník Phoenixu. I když ten v tom byl trochu nevinně.

V první třetině utkání proti Chicagu narazil do protihráče Kanea, mladé hvězdy soupeře. Kane se skácel k ledu, a když dopadl, trefil jej bruslí do helmy okolo projíždějící vnuk slavného ruského kouče Viktor Tichonov.

Čeští rváči v NHL

Kolik už svedli soubojů

Roman Vopat 22
Jiří Šlégr 19
David Kočí* 16 (+ 94 v AHL)
Michal Grošek 15
Bobby Holík* 13
Pavel Kubina* 11
František Musil 11
Petr Svoboda 10
Jiří Fischer 9
Josef Beránek 8
Ladislav Kohn 7
Tomáš Klouček 6

Poznámky: * = aktivní hráči v NHL; AHL je nižší soutěž v zámoří

Zdroj: hockeyfights.com

Omráčený útočník Chicaga chvíli zůstal ležet, ale mohl v utkání pokračovat. Atak na nejproduktivnějšího hráče Chicaga v zámoří však nemohl zůstat bez odezvy. Hanzal se stal pro soupeře terčem odplaty, k níž se nakonec na začátku třetí třetiny odhodlal chicagský kapitán Toews, Kaneovo dvojče z elitní formace.

Rukavice letěly dolů, pro Toewse stejně jako pro Hanzala to byla v NHL vůbec první bitka. A český centr si vedl dobře. I když nakonec skončil na ledě jako první, na rozdíl od Toewse dokázal soupeři zasadit několik ran.

"Toews by se měl raději věnovat střílení gólů. Schytal nejmíň jeden hák. Naopak sám neudělal nic. Proto vyhrál Hanzal," objevilo se v diskusi na hockeyfights.com. Pro Hanzala to byl cenný triumf, i když diváci jsou v podání bitkařů z povolání zvyklí na větší show. "Někdo by je měl naučit se rvát," hodnotili jejich souboj čtenáři.

BITKA HANZALA


Když se o týden dříve David Kočí pustil do souboje s bitkařem Andrewem Petersem z Buffala, dokázali do sebe soupeři bušit celou minutu.

Zatímco se Hanzal musel prát kvůli svému předchozímu tvrdému zákroku na Kanea, obránci Ladislav Šmíd z Edmontonu i Pavel Kubina z Toronta vyrazili do boje mstít se za své spoluhráče.

BITKA KUBINY


Kubinův souboj se švédským obráncem Öhlundem čtenáři hockeyfights. com hodnotili víc jako remízu než výhru českého borce.

Šmíd v první české rvačce v sezoně dokázal skolit v bitkách zkušenějšího Colina Frasera z Chicaga. A dočkal se od fandů pochvaly: "Ladi ukázal, že je mnohem nebezpečnější než (ne příliš oblíbený edmontonský bitkař) Stortini."

BITKA ŠMÍDANajdete na iDNES.czmobilní verze