Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rulík ze jmenování překvapený nebyl

22 2004
Praha - Už je to rozhodnuté, českou hokejovou reprezentaci povedou postupně Ondřej Weissmann a Radim Rulík. Pro ně samotné to však až taková novinka nebyla. "S Láďou Růžičkou jsme se o téhle možnosti bavili už v letadle při cestě ze Světového poháru," poznamenal karlovarský asistent Rulík.

Velká neznámá ohledně hlavního trenéra národního týmu se z velké části vyřešila ve středu v pravé poledne.

Odpovědnost za přípravu na mistrovství světa v Rakousku na sebe bere i dosavadní Růžičkův asistent Rulík. "Stavím se k tomu čelem, ničeho se nebojím," říká devětatřicetiletý kouč.

Mužstvo převezme před prosincovým turnajem v Moskvě. "Probírali jsme všechny možnosti, vyšlo to prostě takhle," vysvětluje lakonicky.

Výkonný výbor hokejového svazu moc možností na výběr neměl. Většina trenérů, kteří přicházeli v úvahu, byla pod smlouvami. Řešení se začalo hledat hned po semifinálovém vyřazení ze Světového poháru.

"Růžička už tehdy v hlavě nějakou představu měl, to se od něj přece taky očekávalo," upozornil Rulík.

Jasno však není o tom, kdo se týmu ujme na Švédských hrách. "Já se s Ondrou Weissmannem podělím o první dva turnaje, potom se uvidí. Také bude záležet, jak se nám povede," nevylučuje Rulík možnost Růžičkova návratu už před světovým šampionátem.

A co si o tomhle modelu myslí? "Beru to jako fakt, nic jiného se prostě dělat nedalo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze